Jump to content

najgorsze myśli, brak nadziei, brak stabilności, brak kasy, brak nadziei


Recommended Posts

Od lat mam problemy ze swoją "samotnością", lękami odnośnie swojej przyszłości, bycia samotnym w przyszłości, niekochanym itd. Za dziecka miałem lęki, które towarzyszyły mojemu żołądkowi, trwało to dobre 10 lat. Brak posiadania dziewczyny, dociekliwe pytania od strony rodziny, czy aby nie gej, bardzo moją wartość osoby w moim mniemaniu obniżyły się. W rodzinie zawsze był chaos... coś czegoś zapomniał, robienie wszystkiego na ostatni guzik. kłótnie rodziców, podsłyszane rozmowy, że gdyby nie Ja, to już dawno by Mama odeszła od Ojca. Pretensje, że otworzyłem Mu drzwi, gdy zmieniła zamek w drzwiach, kiedy Ja niczego nie rozumiałem, bo też niczego Mi nie tłumaczono. Matka musiała pracować za granicą, od mojego 12 r.ż., gdyż ojciec nie zapewniał bytu takiego, jaki powinien, i jak uważała, moja Mama. Później "rozstrojenie" umysłu mojej Mamy po rozwodzie (mojego 20-go r.ż. ) spowodawało pogłębienie się braku relacji z Nią. Byłem cały czas w związku z ładną dziewczyną, czułem się samotny i niechciany. Od zawsze nazywany leniem, mimo, że w domu, jako jedyny z całego 3-osobowego rodzeństwa potrafiłem dbać o sprzątanie, jak żaden z nich. Leniem nazywany, bo zawsze miałem problem z pracą. Nikt Mnie w pracy nie chce,praca ciężko fizyczna(a tu akurat rozumiem, bo mały jestem i szczupły), ale nigdzie nie było lekko, zawsze jako najmniejszy dostawałem z grupy coś najcięższego, i rezygnowałem z pracy, lub to ona rezygnowała ze Mnie. Ostatnim razem pracowałem już jako Strażnik Ochrony, gdzie siedziało się na krześle i teoretycznie nic się nie robiło. Potrafiłem zostać zwymyślany, że jestem agresywny, i nie wykonuję swoich obowiązków, że nie chodzę na obchody, mimo , że to kłamstwo. Nie przedłużono Mi umowy. Mieszkam sam w pomieszczeniu gospodarczym(w sumie jest jak mieszkanie, ale pozostawia wiele do życzenia, niski parter, teraz węgiel podrożał katastrofalnie), pod mieszkaniem Ojca, który Mnie utrzymuje, gdyż rodzina twierdzi, że to jego wina, że jestem niezaradny, bo zawsze dawał Mi na wszystko kasę. Teraz wizja przyszłości, które mam to, że wyobrażam siebie, jak montuje haczyk w kącie pokoju, na którym się po prostu powiesze po śmierci Ojca, z tego powodu, że sam mam problemy z pracą wszędzie tam gdzie nie pójdę, mam przepracowane w życiu parę lat, zawsze się starałem, to nie jest tak, że unikałem pracy, mimo, że tak rodzina twierdziła. Silny mobbing w pracy, wyśmiewanie Mnie, po grożenie użycia ostrego narzędzia, mówiłem im to, nie potrafili odpowiedzieć... Nic nie mogę z tym zrobić, każdy Ma mnie za taką osobę, z którą można wszystko. Mnie moja wizja przyszłości przeraża, nic z nią nie potrafię zrobić, nikt nie potrafi Mi pomóc, a Ojciec lada moment może umrzeć, i w zasadzie tylko dzięki temu, że żyje to Ja nie upadłem na dno. Po rozstaniu z kobietą po 7 latach, przeżyłem traumę, brak wychodzenia z domu i leżenia przez rok. Uparałem się z tym, ale brak pracy i brak nadziei popycha Mnie o tych myślach. To po prostu kwestia czasu.. rok,dwa ?5 ?
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz coś zmienić, a wierzę że chcesz, potrzebna będzie dłuższa praca z kimś. Może psychoterapeutą. Musisz się pogodzić z tym że zawsze będą jakieś problemy, coś nie będzie wychodziło, ale trzeba dalej iść do przodu. Nie ma żadnego wytłumaczenia tego, że nie masz pracy i trudno układać inne części życia i mieć stabilną samoocenę. Musisz każdego dnia zrobić jakąś rzecz która może coś polepszyć w Twoim życiu. Jak tak zrobisz, to za pół roku, rok, zobaczysz że jesteś już w lepszym miejscu mentalnie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.