Jump to content

Podcinają mi skrzydła


Recommended Posts

Jestem singielką mam 24 lata. Od czasu ukończenia szkoły zawodowej miewam problemy ze znalezieniem pracy przez brak pojazdu. Prawo jazdy zdałam 5 lat temu z projektu z Unii Europejskiej. Mieszkam na wsi i tak sie złożyło że nie mam miejsca na auto pod domem. Poruszam się busami,kursują do 22:15 z tym że wracają nimi ponad 4 gminy. Zapakowany jest już kolo 21:00. W dzisiejszych czasach pracujemy do 22:00 i sa to prawie wszystkie zawody począwszy od kelnera po sprzedawce. Doszłam po probach pracowania w pracy fizycznej,ze nie daje rady,jest mi ciężko. W związku z tym postanowiłam ratować się innym zawodem-medycznyn,tam pracują mniej dynamiczniej a i godzinowo nie jest tak źle. Wszystko ok,ucze się chętnie przyjeżdżam na zajęcia. Ale kiedy wspomne rodzicom ze poszlam do szkoły,ci mnie wysmiewaja,dogadują,ze chyba glupia jak ja tylko mogla wpasc na ten pomysł żeby zostać higienistką. Mama mojej mamy szykanuje mnie żebym wrocila do pracy fizycznej (sklep) bo inni juz dawno robią tylko ja siedze w domu i nic nie robię. Straszą ze nie dostane emerytury,ze zgine z głodu. W moim życiu pracowalam tylko na kasie bez roznoszenia towaru 1,5 roku,przed tym skonczylam zawodowke kucharza malej gastronomii,(2 lata),bylam pomoca nauczyciela w przedszkolu z UP ponad pół roku,w te wakacje sprzedawałam lody i te pieniądze przeznaczyłam na szkołe. Z rodziny nikt mi nie dorzuca na przejazdy do szkoły jest ona dzienna (czw-pt). Nie mam wsparcia,brak auta sprawia ze nie mam pracy. Ucze się dalej bo nie odpuszcze, ale ciągle mi podcinają skrzydła jakby nie wierzyli że mi się uda. Jak mam sobie z tym poradzić.

Link to comment
Share on other sites

@mstach2107@gmail.com

Szanowna Pani,

z przejęciem zapoznałem się z Pani wiadomością na forum. Wynika z niego, że doświadcza Pani przemocy psychicznej, co najwyraźniej negatywnie wpływa m.in. na Pani poczucie własnej wartości. Przebywanie w otoczeniu osób, które ciągną w dół, depczą aspiracje i wyszydzają niekorzystnie wpływa na samoocenę. Proszę rozważyć możliwości zmiany swojego położenia, by przestać być narażoną na tak złe traktowanie. Ponadto w przyszłości po konsultacji z lekarzem psychiatrą i uzyskaniu od niego skierowania na psychoterapię uzyska Pani możliwość uczestnictwa na NFZ w terapii indywidualnej pod kątem poczucia własnej wartości. Z psychoterapii można także korzystać prywatnie, ale wówczas świadczenia są odpłatne. 

Zachęcam do zapoznania się z materiałami nt. poczucia własnej wartości

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mstach2107@gmail.com napisał:

Bardzo dziękuję za tak szybką pomoc. Nie sądziłam że mógłbymi pomóc psychiatra. Teraz już wiem na co zwrócić szczególną uwagę. 

W sytuacji, gdy chcemy korzystać z psychoterapii finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (bezpłatnej), wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry z Poradni Zdrowia Psychicznego. Właśnie dlatego wspominam o psychiatrze, chociaż generalnie dobrze byłoby gdyby Pani stan ocenił specjalista - do lekarza psychiatry można zapisać się bez skierowania. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.