Jump to content

Brak radości życia


Olcia

Recommended Posts

Mam 40 lat, córkę, męża. Jestem kierownikiem dużej apteki. Mój problem to brak pewności siebie i brak radości życia. Od sierpnia biorę antydepresanty. Nie potrafię cieszyć się tym co mam, zły humor odbija się na rodzinie. Często się denerwuję i krzyczę. Chciałabym być wesoła i zadowolona z życia 

Link to comment
Share on other sites

Jako fachowiec od leków wiem, że potrzeba czasu na działanie i widzę po sobie że działają. Jest we mnie mniej złości. Ale niestety poza lekami nie mam żadnej terapii ani wsparcia. Mąż próbuje ale chyba potrzebny jest ktoś mniej zaangażowany osobiście.

Chętnie dołączę do Waszej grupy, może wygadanie się komuś z boku pomoże 

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy raz dopadło mnie po porodzie 11lat temu, potem po leczeniu farmakologicznym było ok. Jestem typem perfekcjonistki i jak coś się nie udaje to obwiniam siebie. Ostatni czas był bardzo trudny zmarła moja babcia, tata miał poważną operację a u mnie wykryto guza w piersi- na szczęście nie groźnego. Wszystko to mnie przytłoczyło. Nie mam nikogo z kim mogłabym pogadać i się wyżalić. Mąż mnie wspiera ale jak to z facetem - mówi żebym się nie przejmowała,że wszystko będzie dobrze. Chcę zmienić swój sposób myślenie i cieszyć się chwilą ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Jednego dnia się udaje a następnego już włącza mi się pesymista.

Link to comment
Share on other sites

MaryJane myślę nad terapią ale na razie chcę spróbować sama. Podjęłam dodatkową pracę, obiecałam sobie że od marca zacznę ćwiczyć i biegać. Może to wszystko razem jakoś mi pomoże. Endorfiny przy wysiłku fizycznym powinny dać pozytywnego kopa a nowe wyzwanie zawodowe większą wiarę w siebie. Samo to że się tu zalogowalam i mam z kim popisać też powinno pomóc. Jak to wszystko nie pomoże to wtedy zdecyduję się na terapię. Jutro mam jeszcze spotkanie online z psychologiem może mi coś mądrego doradzi.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Po dłuższej przerwie wróciłam do biegania i daje mi to dużo pozytywnej energii, ostatnio jest ogólnie dużo lepiej. A brak pewności siebie wynika głównie z tego że jestem typem perfekcjonistki i jak coś idzie nie tak jak sobie wymyśliłam to bardzo mnie dołuje i wtedy myślę że jestem beznadziejna, że nie nie umiem itp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.