Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Rozstanie nie daje mi spać


Recommended Posts

Witam, jestem kawalerem, 25 lat. 

Jakiś miesiąc temu zostawiła mnie dziewczyna, dosyć nagle. Zanim doszło do rozstania widywałem się z psychologiem i miałem podejrzenie depresji związanej z pracą i ogólnym kryzysem emocjonalnym. Próbowałem spotykać się z kimś innym bo sądziłem, że mam to już za sobą ale po jakimś czasie wróciły do mnie te myśli a przede wszystkim sny z nią związane przeplatane z bezsennością, co wpływa negatywnie na mnie i bliskich.

Czy jest sposób żeby sobie z tym poradzić i czy może to oznaczać, że to nadal/znowu jest depresja?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Depresja jest chorobą i jako taką, pod względem medycznym może ją zdiagnozować lekarz psychiatra i zalecić odpowiednie leczenie, w tym psychoterapię. Objawy, które Pan opisuje wskazują na obniżenie nastroju, natomiast podał Pan zbyt mało informacji aby stwierdzić czy to aż depresja. Sugeruję aby udał się Pan do lekarza.

Sny, które mamy wynikają z tego, że nasz mózg łatwiej zapamiętuje sytuacje nacechowane emocjonalnie: jeśli Pan myśli o dziewczynie, na której Panu zależało, a ona odeszła i z tego powodu Pan odczuwa silne emocje to jest bardzo duża szansa na to, że ona pojawi się w Pana snach.

Jeśli chciałby Pan porozmawiać o swoich trudnościach z psychoterapeutą i poznać sposoby jak sobie z nimi radzić to takie konsultacje są możliwe on-line na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.