Jump to content

Siostry


Klaudia

Recommended Posts

Jestem Klaudia mam 21lat, jestem narzeczoną Michała. Odkąd się zareczylismy, czyli już ponad rok on poznał większą część mojej rodziny a ja jego, rodzice są fantastyczni przyszły teść raczej cichy, teściowa miła jak trzeba pomoże aczkolwiek sama pierwsza się nie wychyla ani nie wtrąca, babcie też w porządku jak to zazwyczaj babcie w rodzeństwie brat i dwie siostry, brat świetny i na świętach pożartuje i potańczy i pomoże jak trzeba ale siostry istny koszmar nie potrafię ich zaakceptować kompletnie. Ta starsza to pcha się rękami i nogami miesza się we wszystko i mąci, ma 27 dopiero znalazła chłopaka a jest znawca związków, mielismy okazję pracować razem w Anglii i i w Szwajcarii z nią i z jej chłopakiem.. Gdyby nie to że potrzebujemy pieniędzy w życiu bym si na to nie zgodziła. Z Michałem nigdy nie miała bardzo dobrego kontaktu a wręcz zazwyczaj się mijali odkąd się zareczylismy miesza się we wszystko, w to co gotuję gdzie chce spędzić imprezę, sylwestra, walentynki itp. Nawet gdy chciałam swojemu narzeczonemu zrobić jego wymarzone urodziny to się wtrąciła i zrobiła wszystko po swojemu a ja nie miałam prawa mieć własnego zdania.. Cokolwiek nie zrobiłam to źle.  Teraz planujemy ślub i wesele to jest jeszcze gorzej ona mi mówi w czym mam iść w czym ma iść Michał i nie rozumie że to jest nasze wesele i nasz dzień. Nie wiem co mam zrobić żeby przestała się we wszystko wtrącać mieszać i mącić powiedzieć spokojnie jej sie nie da bo zaraz zrobi awanturę i coś nagada teściowej jak zwykle a mam dość siedzieć cicho i zgadzać się na wszystko.  I jest jeszcze druga siostra młodsza.. Istne chodzące zło, jeszcze rok temu nie mogliśmy wyjść na imprezę bo jej się nudzi siedzieć samej siedzieć, dziewczyna ma 13 lat a nie potrafi zrobić sobie śniadania czy nawet herbaty, jest nastolatka każdy obchodzi się z nią jak z jajkiem. Gdy chcemy spędzić wieczór u mnie w domu u mnie nocować to ona zaraz wydzwania, strzela fochy bo jej to nie pasuje. Gdy jesteśmy u Michała to nie mamy ani chwili prywatności, wlazi do pokoju jak do siebie kładzie się do nas na łóżko, w telewizji musi lecieć to co jej się podoba, rano gdy wstaje i chciałabym się ubrać to muszę siłę przykrywac kołdrą bo ona już siedzi w pokoju. Gdy Prz niej Michał mnie przytula to ona zaraz Trzaska drzwiami i strzela fochy wyzywa go ode debili a on nic. Kompletnie nic. Gdy delikatnie chciałam mu powiedzieć że to coś nie tak, że tak nie powinno być to zaczął bronić i jednej i drugiej a na mnie naskoczyl. Naprawdę długi czas już siedzę i nic się nie odzywam. Dla każdej od zawsze byłam bardzo miła jak trzeba było pomoc to pomogłam ale mam ju naprawdę ich dość nie mam już siły. Odechciewa mi się przychodzisz do swojego narzeczonego, nie chce żeby on przychodził do mnie bo wiem że zaraz będzie milion telefonów i SMS. I już powoli chyba odechciewa mi się tego ślubu. Nie wiem kompletnie co mam robić, bardzo go kocham ale boję się że one wszystko zniszczą. Co mam robić? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.