Jump to content

Niecodzienne uczucie do przyjaciela ( i potrzebuję pomocy )


hexoo

Recommended Posts

Nigdy wcześniej nie udzielałem się na żadnym forum internetowym... Ale aktualna sytuacja w moim życiu tego WYMAGA. Mam zaraz 22 lata, od 18 roku życia zmagam się z depresją spowodowaną głównie traumami pozostawionymi przez niektóre osoby, które przewinęły się w moim życiu. Mniej więcej w tym czasie poznałem kogoś kto później stał się najważniejszą osobą w moim życiu. Młodszy, zawsze pełen energii, wesoły, był głównym filarem, który podtrzymywał moje walące się życie. Nie minęło dużo czasu i zacząłem traktować go jak młodszego brata. Minęło już parę dobrych lat, a ja uświadomiłem sobie, że coś jest nie tak. Od paru miesięcy nie jestem w stanie zmrużyć oka w nocy, bez przerwy zastanawiając się czy nie potrzebuje mojej pomocy, jak mogę mu jej udzielić i nie mogę się doczekać momentu gdy znowu się spotkamy ( mimo tego, że widzimy się prawie codziennie ). Kryzys pogłębił się w trakcie sylwestra, którego wspólnie spędziliśmy razem z paroma innymi przyjaciółmi. Złapałem się na tym, że potrafiłem dosłownie budzić się w nocy by sprawdzić czy wszystko gra, włączyć ogrzewanie, przygotować śniadanie... Zrozumiałem, że to co do niego czuję to po prostu najzwyklejsza w świecie miłość mimo tego, że zawsze uważałem się za osobę w pełni heteroseksualną i przewinęło się w moim życiorysie parę dziewczyn. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w naszej zgranej paczce przyjaciół istnieje pewien żart dotyczący mojej relacji z Nim... Nie potrafię sobie z tym poradzić, mam w głowie totalny mętlik. Proszę o jakąkolwiek pomoc, radę.

Link to comment
Share on other sites

Masz do niego pociag seksualny? 

Czasem jest tak, ze czujemy sie ze soba dobrze. Potrzebujemy przyjaciol, jedni czuja taka potrzebe bliskosci z najlepszym przyjacielem/przyjaciolka. A innym wystarcza takie spokojne relacje przyjacielskie. 

Zanim cokolwiek zrobisz, czy powiesz, lepiej zastanow sie dobrze czy napewno jestes homoseksualny. Moze tak byc bo poprostu sie zaprzyjazniliscie, moze jestescie dla siebie najlepszymi.kumplami. 

Link to comment
Share on other sites

Nie odczuwam do niego pociągu seksualnego. Tak jak mówiłem- moja orientacja seksualna jest raczej jasno nakreślona. Po prostu jest to wręcz książkowy przykład miłości i nie jest to miłość jaką żywi się do przyjaciela tylko do "tego kogoś". To dla mnie naprawdę bardzo trudne bo nie widzę z tego wyjścia.

Edited by hexoo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.