Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

przewrażliwienie na niektóre żarty


Midori
 Share

Recommended Posts

Mam kolejny mini problem. 

Jestem dość wrażliwa, ale zazwyczaj mam dobry humor i nie przejmuje się jakoś bardzo wieloma rzeczami, ale jednak są jakieś sytuacje,na które widocznie bardziej jestem wyczulona. Dzisiaj moja mam powiedziała do mnie ,, odłóż ten telefon , to jest nie zdrowe’’ na co odpowiedziałam, że dopiero wzięłam go do ręk,i a przed chwilą korzystam z Ipada, na którym czytałam artykuł. A dwa sama przecież siedzisz na laptopie i oglądasz seriale.’’

 

Na co moja mam powiedziała, ze przecież to był żart. Na bank tego tak nie odebrała, myślałam, że się czepia , być może dlatego, że mój były chłopak tak robił , sam siedział całymi dniami robiąc swoje sprawy na kompie a ja nie mogłam…. mój ojciec też jest czepialski ( więc może przez to nie dopuszczam, że nie wszyscy chcą się mnie czepiać )( jeszcze dodam, że ja tylko jestem w odwiedzinach u mamy-mieszkam już sama ) 

I teraz tak, czemu czasem nie wyczuwam żartu ? Inni też mają podobnie. I ogólnie wydaje mi się, że nie ma też nic złego w tym, że się pomyliłam , bo raz, że ktoś może sprostować, a dwa nie wszystko musi być dla mnie śmieszne ? Wiem, że w takiej sytuacji mam tendencje do zmiany tonu głosu bo się trochę irytuje i na pewno podnoszę głos, ale też nie zgadzam się z tym, że krzyczę, w momencie zdenerwowania każdemu chyba podnosi się głos ? ale to nie znaczy, że jesteśmy wściekli czy, że wrzeszczymy, nie ? I w drugą stronę, jak chce do kogoś zażartować, a ta osoba się obruszy to chyba lepiej po porstu powiedzieć, ''przepraszam to był żart, nie sądziłem, że Cię to urazi albo zdenerwuje ?'' Czy tak nie byłoby właściwej ? Niż powiedzieć mu ''ej, nie bądź taki wrażliwy to był żart , nie można nawet przy tobie zażartować?'' to chyba brzmi nieco mniej grzecznie ? Bo szanujemy jak przeprosimy to szanujemy uczucia drugiej osoby bardziej? niż jeszcze dorzucamy do pieca? 

 

Wiem, że to może wydawać się jak błahy powód, ale chciałabym też sama wiedzieć jak postępować w obu przypadkach. Kiedy to ja nietrafnie zażartuje albo kiedy to ja nie zrozumiem żartu, a poczuje się dotknięta. Czy może lepiej popracować nad swoim przewrażliwieniem najpierw i  ustalić dlaczego coś mnie irytuje ? Jakieś wskazówki ? staram się zmienić na lepsze, ale czasem nie wiem co jest słuszne a co nie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.