Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Nieznajoma81

Problem z komunikacja

Recommended Posts

Witam serdecznie

Od dwóch lat jestem w zwiazku z młodszym od siebie partnerem różnica wieku to 14 lat. On jest mocno zapatrzony w siebie czas dla mnie znajduje wtedy gdy ma na to ochotę nasze planowanie i rozmowy ograniczają się  do vofziennych zakupów i do tego jaki on  ma na dziś plan . Nie planujemy dnia razem. Nie mieszkamy razem znaczy on wynajmuje pokój który przeNaczyl na studio bo zajmuje się nagrywaniem muzyki a śpi i większość czasu spędza u mnie , u mnie gotujemy u mnie spędzamy poprostu większość czasu. Ciężko jest wyegzekwować od niego zwykle ustalone obowiązki naprzyklad odkurzanie które należy do niego. Zaznaczę jeszcze ze nie płaci za czynsz dokłada się tylko do rachunków i to tez nie wszystkich. Czuję i chyba jestem wykorzystywana . W planach na przyszły rok uwzględnił w zapiskach tylko siebie i swoje potrzeby. Wydaje mi się że jest mega egoistą . Jak mam z nim rozmawiać na temat jakich kolwiek planów skoro on przy każdej rozmowie się irytuje. 

Link to comment
Share on other sites

Witam

"Wykorzystywanie" jest wg. mnie dobrym określeniem sytuacji, gdzie jedna osoba czerpie korzyści ze związku, nie dając od siebie nic w zamian. Zakładam, że nie byłaś wykorzystywana od początku i jakieś korzyści z tej relacji miałaś, skoro w nią weszłaś, tylko że teraz przestały być satysfakcjonujące lub po prostu zniknęły, tak? 

Jeśli przy próbach normalnej rozmowy na ważne dla Ciebie tematy partner irytuje się i ucieka od rozmowy, to może po prostu nie chce o tym rozmawiać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.