Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Bije swojego partnera


narasza
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam na imię Natalia, mam 27 lat Jestem też DDA. Podejrzewam, że mój partner jest alkoholikiem, choć on uparcie twierdzi, że to ja mam problem z akceptacją alkoholu. To kwestia sporna. Uwazam, że niestety ja mam rację.

Gdy on zbyt długo i zbyt dużo pije, narasta we mnie złość, gniew i żal, która wyladowuje na nim. Najpierw krzycząc, awanturujac się, wzywając od najgorszych, przy czym nie przejmuję się godziną czy otoczeniem. Gdy moje wrzaski, nie przynoszą porzadanego efektu, a on staje się jeszcze bardziej wkurzajacy. Zaczynam go bić. Nie oszczędzam go wcale. Jestem wstanie skopac go leżącego, uderzyć kijem w głowę, dusić, drapać po twarzy. Raz myślałam, że go zabiłam i się tym nie przejełam. Poczekalam, aż się ocknie i kopałam go dalej. Jest bardzo źle. Gdy jestem w tej furii, to co robię przynosi mi satysfakcję. Jestem z tego dumna. Nie potrafię wyjść z tego stanu, póki nie zasnę i nie obudzę się... A wtedy, jest mi wstyd, płacze, przepraszam. Czuje się okropnie. Nie chce taka być. Obiecuje sobie, że się zmieni, ale niestety nic się nie zmieniło. Jestem w ciąży, 5 miesiąc. Boję się, że mogę w przyszłości zrobić krzywdę dziecku. Mój tata też mnie bił. 

Po za ta cała sytuacja, która zdarza się raz na 2-3 tygodnie, bardzo się z partnerem kochamy i jesteśmy szczesliwi mimo licznych nieporozumień, ale tylko wtedy gdy on nie pije. A tu wystarczy zacząć od jednego piwa, a nawet samego pytania czy może wypić jedno. Wtedy ja już się wsciekam.

Potrzebuję pomocy. Gdzie mam się zgłosić? Psycholog na NFZ? Terapie DDA musialam przerwać że względu na zagrożona wczesna ciążę.

 

Dziękuję za poradę. 

Edited by narasza
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

najlepiej gdyby Pani się zgłosiła do psychoterapeuty do spraw uzależnień pracującymi z osobami DDA. Możliwe, to tylko hipoteza (!), że picie alkoholu przez Pani partnera jest czynnikiem wyzwalającym w Pani złość na ojca, którą wyraża Pani w postaci agresji. Warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą. Jednocześnie pozna Pani konstruktywne metody radzenia sobie ze złością i odnajdzie Pani jej przyczyny. Kolejna sprawa to kwestia picia Pani partnera. Psychoterapeuta pomoże Pani w ocenie czy to jest uzależnienie. Terapię może Pani odbyć w poradni uzależnień w swojej okolicy (na NFZ) lub on-line na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tylko dodam, że Pani zachowanie może podlegać pod definicję przemocy w rodzinie, która jako taka jest karalna. Tym bardziej powinna Pani skontaktować się ze specjalistą psychoterapeutą. 

Poniżej definicja:

Zgodnie z  art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ( Dz. U. Nr 180 poz. 1493 ze zm.) przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych (w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego), a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

http://www.niebieskalinia.pl/serwis-prawny/prawo-w-praktyce/najwazniejsze-przepisy-prawne-dot-przemocy-w-rodzinie/3990-przestepstwa-zwiazane-ze-zjawiskiem-przemocy-w-rodzinie?showall=&start=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.