Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ella1_3

Nie akceptuję jego dziecka

Recommended Posts

Jestem z partnerem ponad trzy lata, przez cały ten czas próbowałam się dostosować, sprawić żeby nasze relacje były dobre... niestety nie dam rady, nie potrafię nawet polubić dziecka które nie jest moje... właśnie..  nie moje ale mojego faceta który zrobiłby dla niego wszystko, kiedy jest u nas to ON jest pepkiem świata mimo tego że mamy razem córkę. Wszystko idzie na bok bo przyjechał biedny synuś którego własna matka ma gdzieś więc my musimy robić wszystko żeby był zadowolony. Ja po prostu nie mogę tego znieść że nie jesteśmy normalana rodzina, że mój ukochany zamiast spędzać czas że mną i z córką traci czas na kłótnie z dziecka matką i na to przywożenie i odwozenie kiedy tylko jej i temu dziecku pasuje. Nigdy nie mogę zaplanować wspolnego weekendu z moim facetem bo on jest u nas co tydzień. Nie wiem co robić... nie mogę patrzeć na to dziecko, nie mogę o nim myśleć a nawet wymówić jego imienia bo na samą myśl czuje ucisk w żołądku. Z tym uciskiem żyje ponad trzy lata i powoli już nie daje rady, ciągle jestem zdenerwowana, rozdrażniona a w szczególności gdy zbliża się weekend... najgorsze jest to że nie mam pojęcia skąd we mnie tyle nienawiści, przecież się starałam,  chciałam żeby było dobrze ale nie mogę pokonać tej niechęci,  czuję się w jego towarzystwie tak nieswojo jakbym nie była u siebie w domu. Co robić? Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

nie jestem specem, ale tak się konczy kiedy próbujemy być kimś kim nie jesteśmy tylko daletgeo, zeby z kimś być. O dziecku wiedziałaś od początku, więc musiałas wiedzieć co czujesz już wtedy. Najlepiej pogadać z partnerem o sowich uczuciach i lękach i poszukać wspólnie rozwiązania. Może warto też w sobie poszukać trochę empatii do tego dziecka ? to nie jest jego wina. Może sprubój je zaakceptować, możecie przeciez w spólnie razem gdzies pojechać ? Ale i tak pogadaj z partnerem, może musiscie ustalić, że tylko syn co drugi tydzień . Może musiscie się dogadac co do planowania, że wychodzisz z inicjatywa, że chcesz w weekend zrobić razem to i to . I teraz ustalacie, że w tym terminie jest wam obu na rękę i teraz ustalamy, że się tego tzrymamay i że nie ma wymówek. Jesli nagle była żona lub syn coś będą kombinowac, to twój partner ma postawić na swoje i wytłumaczyć synowi, że tego konretnego dnia  nie może i moga się spotkać kiedy indziej, ale ma już ustalony termin. On też musi nauczyć dziecko, że nie zawsze może być na jego skinienie. Pamiętaj rozmowa to klucz do wszystkiego. Nie bój sie powiedzieć tez o tych złych uczuciach. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.