Jump to content

Problem z partnerem


Minia92

Recommended Posts

Witam. Mam 28 lat i Dwa lata temu rozwiodłam się z mężem z którym byłam 10lat w związku ponieważ mnie zdradził z żoną mojego brata. Mój brat również się rozwiódł i wychowuje sam 3 dzieci ponieważ matka dzieci zaczęła nadużywać alkoholu. Moja mama zmarła na raka kilka lat temu a ja również jestem osoba chora po kilku operacjach kręgosłupa i trzustki. Pomagam na codzien w wychowaniu bratanków. Po rozwodzie poznałam swojego obecnego partnera. Początkowo Chciałam mu pomóc ponieważ miał problemy z alkoholem i narkotykami. Gdy zaczęliśmy być razem to przestał ćpać i pić lecz ostatnio nam się nie układa. Teraz pracuje ostatni tydzień z kolegami i zaczął ostatnio popijać a tłumaczy się tym,że przenosi się do innej pracy gdzie nie będzie miał ani kolegów ani picia i tłumaczył mi że najważniejsza jestem ja i że już ostatni tydzień tak jest. Wczoraj nie wrócił na noc i został u kolegi bo się upił i niechcial mnie denerwować. Zastanawiam się czy powinnam poczekać ten tydzień i zobaczyć czy mówi prawdę że nie będzie pił i się uspokoi z tym ogólnie czy poprostu rozstać się z nim. Zaznaczam że Rozmawiałam z nim wcześniej na spokojnie i tłumaczyłam że normalne życie polega na wspieraniu się,podejmowaniu wspólnie decyzji i nie nadużywaniem alkoholu. Tymbardziej ze na codzien ma ugotowane posprztane poprane i wszystko sama robię na codzien. Codziennie płacze z tego powodu wieczorami i mam strasznego doła bo niewiem czy jego postępowanie się zmieni i co powinnam zrobić. Bo jak nie pije i niema obok jego kolegów to jest złoty człowiek . Co powinnam zrobić 

Link to comment
Share on other sites

Hej. Starając się Ciebie zrozumieć poskładałem taki obrazek: jesteś dobrym człowiekiem, dobrze postępujesz, pomagasz i opiekujesz się innymi, ale życie nie odpłaca za to sprawiedliwie - przedwczesna śmierć matki, ohydna zdrada męża, problemy ze zdrowiem. Jak dla mnie to już jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla Twoich łez. Czy przypadkiem nie czujesz się samotna w walce z tym okrutnym światem? Tak coś mi się wydaje.

Sam problem z partnerem - dla takiego postronnego obserwatora jak ja - nie wydaje się bardzo ciężki; jednak patrząc na niego z szerszej perspektywy Twoich życiowych doświadczeń, nabiera głębszego, emocjonalnie intymnego sensu, ponieważ może to być kolejna niesprawiedliwa strata bliskiej osoby. Aby zająć się tym problemem u samego źródła, należałoby rozpocząć psychoterapię (tę radę można do porzygu powtarzać w większości problemów na forum, ale cóż).

A tak powierzchownie mogę doradzić przeczekanie tego tygodnia, danie mu jednej, może dwóch szans. Skoro mówisz, że bez używek i szkodliwego towarzystwa jest z niego złoty człowiek, który dodatkowo deklaruje chęć poprawy i silne uczucia do Ciebie, to pomimo braku jakiejkolwiek gwarancji, że jego nałogi odejdą i nie wrócą, chyba warto spróbować. Nie wiem czy postawienie mu ultimatum: chlanie, ćpanie i koledzy albo układanie z Tobą normalnego życia byłoby odpowiednim posunięciem (bo sam powinien rozumieć powagę sytuacji), ale sama sobie możesz obiecać, że jak się teraz nie zmieni to mówisz "cześć" i tyle. Ogólnie pijaka baardzo ciężko zmienić i nie warto zbyt długo się szarpać.

Pozdrawiam i przesyłam uśmiech na wzmocnienie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.