Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Minia92

Problem z partnerem

Recommended Posts

Witam. Mam 28 lat i Dwa lata temu rozwiodłam się z mężem z którym byłam 10lat w związku ponieważ mnie zdradził z żoną mojego brata. Mój brat również się rozwiódł i wychowuje sam 3 dzieci ponieważ matka dzieci zaczęła nadużywać alkoholu. Moja mama zmarła na raka kilka lat temu a ja również jestem osoba chora po kilku operacjach kręgosłupa i trzustki. Pomagam na codzien w wychowaniu bratanków. Po rozwodzie poznałam swojego obecnego partnera. Początkowo Chciałam mu pomóc ponieważ miał problemy z alkoholem i narkotykami. Gdy zaczęliśmy być razem to przestał ćpać i pić lecz ostatnio nam się nie układa. Teraz pracuje ostatni tydzień z kolegami i zaczął ostatnio popijać a tłumaczy się tym,że przenosi się do innej pracy gdzie nie będzie miał ani kolegów ani picia i tłumaczył mi że najważniejsza jestem ja i że już ostatni tydzień tak jest. Wczoraj nie wrócił na noc i został u kolegi bo się upił i niechcial mnie denerwować. Zastanawiam się czy powinnam poczekać ten tydzień i zobaczyć czy mówi prawdę że nie będzie pił i się uspokoi z tym ogólnie czy poprostu rozstać się z nim. Zaznaczam że Rozmawiałam z nim wcześniej na spokojnie i tłumaczyłam że normalne życie polega na wspieraniu się,podejmowaniu wspólnie decyzji i nie nadużywaniem alkoholu. Tymbardziej ze na codzien ma ugotowane posprztane poprane i wszystko sama robię na codzien. Codziennie płacze z tego powodu wieczorami i mam strasznego doła bo niewiem czy jego postępowanie się zmieni i co powinnam zrobić. Bo jak nie pije i niema obok jego kolegów to jest złoty człowiek . Co powinnam zrobić 

Link to comment
Share on other sites

Hej. Starając się Ciebie zrozumieć poskładałem taki obrazek: jesteś dobrym człowiekiem, dobrze postępujesz, pomagasz i opiekujesz się innymi, ale życie nie odpłaca za to sprawiedliwie - przedwczesna śmierć matki, ohydna zdrada męża, problemy ze zdrowiem. Jak dla mnie to już jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla Twoich łez. Czy przypadkiem nie czujesz się samotna w walce z tym okrutnym światem? Tak coś mi się wydaje.

Sam problem z partnerem - dla takiego postronnego obserwatora jak ja - nie wydaje się bardzo ciężki; jednak patrząc na niego z szerszej perspektywy Twoich życiowych doświadczeń, nabiera głębszego, emocjonalnie intymnego sensu, ponieważ może to być kolejna niesprawiedliwa strata bliskiej osoby. Aby zająć się tym problemem u samego źródła, należałoby rozpocząć psychoterapię (tę radę można do porzygu powtarzać w większości problemów na forum, ale cóż).

A tak powierzchownie mogę doradzić przeczekanie tego tygodnia, danie mu jednej, może dwóch szans. Skoro mówisz, że bez używek i szkodliwego towarzystwa jest z niego złoty człowiek, który dodatkowo deklaruje chęć poprawy i silne uczucia do Ciebie, to pomimo braku jakiejkolwiek gwarancji, że jego nałogi odejdą i nie wrócą, chyba warto spróbować. Nie wiem czy postawienie mu ultimatum: chlanie, ćpanie i koledzy albo układanie z Tobą normalnego życia byłoby odpowiednim posunięciem (bo sam powinien rozumieć powagę sytuacji), ale sama sobie możesz obiecać, że jak się teraz nie zmieni to mówisz "cześć" i tyle. Ogólnie pijaka baardzo ciężko zmienić i nie warto zbyt długo się szarpać.

Pozdrawiam i przesyłam uśmiech na wzmocnienie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.