Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

olo_molo

Wmawianie nieprawdy

Recommended Posts

Cześć,

jestem w związku małżeńskim od kilku miesięcy. Już przed ślubem pojawił się u nas problemy, a mianowicie:

moja żona wmawia mi nieprawdę, że wpatruję się na ładne dziewczyny, że "wyszukuję je wzrokiem". Co jest całkowitą nieprawdą. Bo nie rozglądam się za innymi kobietami, jestem wierny emocjonalnie. Jednak moja żona dostrzega co innego i często dostrzega, że "gapię się na jakąś ładną kobietę".
Nie wiem do końca, czym to jest spowodowane, może tym, że została w przeszłości zdradzona, zresztą ja też. I nigdy nie przyszłoby mi na myśl, żeby szukać okazji do zdrady, nawet emocjonalnej. Obawiam się, że dostrzega we mnie osobę, jaką był jej były partner. Jestem cierpliwy, ale nie odpuszczam i nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem, bo niestety, ale pojawia się dosyć często. Idąc  ulicą patrzę już w ziemie, bo każde moje spojrzenie przed siebie  może być za chwilę źle odebrane, jeśli oczywiście na horyzoncie pojawi się - zdaniem mojej żony - ładna kobieta. Przy innych tego nie zauważa. Ale akurat jak idzie ktoś ładny, to od razu jest podejrzenie, że się patrzę na tę osobę. Co moim zdaniem zahacza już o absurd i jakąś chorą obsesję. Ja nie dam sobie wmówić nieprawdy, tylko jak sobie z tym poradzić, w jaki sposób rozmawiać z żoną? Nie mam już argumentów. Ona widzi we mnie człowieka, który nie jest lojalny wobec niej, a mi to uwłacza. Muszę w takich sytuacjach udowadniać swoją niewinność..

Link to comment
Share on other sites

Cześć, sytuacja rzeczywiście jest trudna. Czytałam kiedyś w książce "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus", coś takiego, że kobiety są jak fale. Gdy mamy jakieś trudne uczucia w sobie, to one wracają co jakiś czas falami i potrzebujemy wtedy wsparcia i zrozumienia, zapewnienia, że akceptujecie nas z naszymi lękami i smutkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.