Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Gravitan500

Problemy z poczuciem własnej wartości

Recommended Posts

Witam, mam na imię Bartek, mam 22 lata i mam ze sobą problem, mianowicie: 

Od dłuższego czasu męczą mnie rozmyślania na temat mojej przyszłość, miewam czasami napady lękowe i nie wiem co mam ze sobą zrobić w danej chwili, boję się o to co będzie później, nie mogę znaleźć pracy, ale nie jest problemem to, że mi się nie chce lecz nie wiem do jakiej pracy chce iść, lubię rzeczy techniczne i staram się uczyć różnego rodzaju przydatnych zdolności, ale nie potrafię ich przełożyć na życie zawodowe gdyż boję się, że moja wiedza nie wystarczy. Jeżeli chodzi o edukacje, zdałem mature dopiero w tym roku, wstydziłem się bardzo tego, że olałem szkole i nie zdałem matury w terminie, ale udało się, to był mój cel pp którym myslalem, ze wszystko się ułoży, myliłem się, matura jest a stany lękowe nadal mnie dopadają, chce iść na studia, ale również nie wiem jakie. Jeżeli chodzi o relacje, mam dziewczynę która kocham ponad życie, nasz związek jest na dobrym etapie, jesteśmy że sobą rok, rozumiemy się bez slow, ale wstydzę się przy niej, że nie mam pracy, że po prostu jestem ofiarą i nieudacznikiem, cały czas mi powtarza, że to rozumie i stara się mi pomóc, ale chciałbym załatwić to wszystko sam i pokazać jej, że coś potrafię zrobić. Ostatnimi dniami jest mi strasznie przykro, chodze rozbity i zdenerwowany, jestem w pełni świadomy tego, że jest to moja wina i wszystko jest w moich rękach, ale musiałem się gdzieś wyzalic. 

Link to comment
Share on other sites

Siema. Nie gadaj głupot, że jesteś nieudacznikiem. W tym co napisałeś, nie wyczułem nawet nutki nieudacznictwa. Masz dopiero 22 lata, jesteś na starcie kariery zawodowej. Nie powiem, jakieś tam małe poślizgnięcie wystąpiło, ale tak naprawdę to pikuś w skali całego życia. Zdejmij z siebie tę niepotrzebną presję. Przemyśl pójście do jakiejś tymczasowej, w miarę wygodnej pracy. Nabierzesz więcej szacunku dla siebie, wynikającego z poczucia... że coś robisz. Natchnienie do zajęcia się czymś konkretnym jeszcze przyjdzie, tylko się wyluzuj. Słyszałem też o jakichś testach psychologicznych, sprawdzających jakie zajęcie będzie akurat dla Ciebie odpowiednie. Możesz sprawdzić, jeśli wyda Ci się to przydatne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.