Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z pedantyzmem


Cloud14
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem z higieną chodzi o to, że bardzo dbam o swoją higienę osobistą (wiadomo kto o nią nie dba :)) ,ale odkąd zmieniłem pracę wszystko się pomieszało ja mam coś takiego, że raz na tydzień sprzątam pokój ścieram kurze z mebli, odkurzam pokój teraz w tej chwili jest to pomieszane czasem odkurzę pokój, czasem pościągam kurz z mebli, ale to jest jakieś dziwne nie wiem czy mój rytm po prostu został zniszczony, że nie wiem np. tego i tego dnia zrobię to sam już nie wiem co mam o tym myśleć czasami mam wrażenie, że jestem brudny chociaż nikt się ode mnie nie odsuwa w pracy czy w domu,,,

Link to comment
Share on other sites

Dlatego mam problem z higieną dlatego, że wcześniej zanim zmieniłem pracę to ta praca poprostu o niej tak dużo nie myślałem zmieniłem pracę bo moje cele w życiu się pozmieniały, ale podczas zmian coś się pomieszało nie idzie tak jak chcę wydaje mi się, ze ta praca ma na mnie duży wpływ kiedyś rzeczy które robiłem bez problemu sprawiają mi problem mam też problem z jedzeniem miałem wyznaczone godziny o których jadłem, przez tą pracę wszystko się pomieszało ZJESZ DOPIERO JAK ZROBIMY TO I TO tak mi kierownik mówi zawsze mam teraz tak żołądek rozwolniony, że nie wiem dokładnie kiedy mi się chcę jeść. Strasznie mi się pomieszało niby więcej zarabiam, a kasy ubywa więcej. Mam nadzieję, że to ogarnę bo nie chcę się poddawać bo jak się poddam to nie wiem co z sobą zrobię może mnie to dużo nauczy ta sytuacja w jakiej jestem. A jeżeli chodzi o tą higienę to mam wrażenie, że jestem brudny bo w poprzedniej pracy zwracałem uwagę na to żeby się nie pobrudzić w tej pracy nawet nie mam czasu żeby pomyśleć o tym żeby o to zadbać no i w tym tkwi problem tak samo z dbaniem o porządek w pokoju 1 w tygodniu go sprzątam i jak o nim zapomnę że go nie posprzątam bo mi się nie chciało w sensie myślę o tej pracy cały czas to odechciewa mi się wszystkiego nie wiem niech mi Pani pomoże coś mi doradzi co mam zrobić nie jest to aż taka beznadziejna sytuacja, ale jeżeli takie sytuacje będą się powtarzały mogę popaść w jakąś nerwicę, albo tiki jakieś będę miał przez to, Dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Jak rozumiem przed zmianą pracy miał Pan poukładane życie np. rozplanowany czas posiłków, sprzątania czy dbania o siebie. To dawało panu poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i pewności. Zmiana pracy zburzyła ten porządek i teraz nie umie się Pan odnaleźć. Trochę jak poustawiane kostki domino - jak się jedną ruszy, wiele z nich się przewróci. Każda zmiana ma to do siebie, że na początku powoduje jakąś trudność - trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu, trzeba się czegoś nowego nauczyć, zrobić coś inaczej niż do tej pory. Nowa praca, nowe obowiązki, inny rozkład dnia powodują u Pana niepokój i brak pewności siebie. Jednak za jakiś czas ustawi Pan sobie nowy rozkład dnia i przystosuje się do niego. Wejdzie Pan w nowy schemat, poczuje stabilizację. Gdyby jednak niepokój, zagubienie czy negatywne emocje się nasilały, gdyby nie dawał Pan sobie rady np. w ciągu najbliższego miesiąca proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.