Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Frania

Problem z dorastającą córką

Recommended Posts

Witam

Jestem w trakcie rozstania z mężem i niestety mam poważny problem z córką, gdyż wcześniej dużo razy jej ustępowałam prawie we wszystkim teraz niestety nie chce za bardzo mnie się słuchać. Pyta o pozwolenia ale najpierw pyta o to tatę, który na wszystko jej pozwala. Ja ma tylko przytwierdzić jej wybór, jeśli się sprzeciwię to jestem złą mamą. Starałam się córkę (11lat) wychowywać tak, żeby widziała, ze musi mieć pewien zakres obowiązków: odrobienie lekcji, nauka, posprzątanie w swoim pokoju raz w tygodniu. Chciała świnkę, psa i wcześniej dostała królika. Nie zajmuje się nimi prawie wcale, nie sprząta po nich, sporadycznie wyjdzie na spacer, bo tłumaczy się, że nie ma czasu lub umówiła się z koleżankami. Czy dobrą metodą wychowawczą będzie po prostu oddanie części tych zwierząt np. królika i świnki skoro i tak za bardzo się nimi nie zajmuje. Teraz spędza wakacje u rodziny i chce tam zostać na dłużej. Mąż wyjechał. Z córką mam kiepski kontakt bo będąc u rodziny męża nie bardzo chce ze mną rozmawiać, gdyż twierdzi, że na nią krzyczę. co mogę zrobić w takiej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Rozstanie rodziców to ogromny stres dla dziecka. Nie jest to dobry czas na ,, branie się za wychowanie". Jeśli do tej pory nie było zasad, to trudno się dziwić, że teraz jest jeszcze gorzej. Piszesz, że starałaś się ją dobrze wychować, ale też, że prawie we wszystkim jej ustępowałaś. Myślę, że najważniejsze teraz jest poprawienie relacji, więzi, okazywanie zainteresowania, ciepła i chęci wspólnego spędzania czasu. Możesz zaproponować coś fajnego dla Was obu, wspólne ,,babskie" zakupy, kino, ZOO, basen czy wycieczka rowerowa. Zacznij od tego, że nie będziesz krzyczeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.