Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Magda9666

Szantaż

Recommended Posts

Witam, mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. W listopadzie 2019 roku poznałam się z moim obecnym chłopakiem. Nasze miasta rodzinne są oddzielone Ok. 130 km od siebie. Przez ten cały czas jeździliśmy do siebie tylko na weekendy. Dwa miesiące temu zamieszkaliśmy razem u mnie w domu. Zmienił prace, dom. Lecz pare dni temu powiedział mi, że się tutaj nie czuje jak u siebie w domu i tęskni za rodzina i chciałby tam wrócić albo i się przeprowadzić bliżej siebie. Nie zważając na mnie. Mam blisko dobra prace i nie zamierzam się przeprowadzać tam gdzie on chce bo tęskni. A gdzie ja jestem w tym wszystkim? O mnie nie myśli,  że będzie tęsknił za mną. Ważniejsza jest rodzina nic życie i przyszłość ze mną. Dał mi warunek albo się przeprowadzamy do niego gdzie do pracy bym miała 100 km, albo ją zmienię albo się przeprowadzamy 20 km od niego. Bo on ze mną tak daleko od swojego domu mieszkał nie będzie. Zaznaczę ze jeździmy tam na weekendy, ale jemu to ciagle mało. Daje mu propozycje żeby jechać chociaż w niedziele rano i później wrócić. To on mówi, że to za mało i tak nie chce. Albo jedziemy już od piątku albo wcale. Co mam zrobić? Tak bardzo go kocham, ale się pogubiłam…

Link to comment
Share on other sites

Skoro twierdzisz, ze bardzo go kochasz to wierzę, że tak jest, ale czy on ciebie również, w to już można zacząć wątpić. Albo uczucie jest niewystarczające, albo ten mężczyzna po prostu jeszcze nie dojrzał do zakładania rodziny. Na to się nic nie poradzi. Nie da się zmienić postawy drugiego człowieka. Możemy tylko podejmować decyzje za siebie. Musisz zdecydować, czy chcesz się poświęcić dla kogoś kto najprawdopodobniej nie poświeciłby się w ten sam sposób dla ciebie, czy też zakończyć z nim związek.

Nie widzę sensu w przeciąganiu tej relacji, skoro wasze cele i priorytety się różnią. Człowiek się szybko nie zmienia, a ustępowanie i dawanie tego czego oczekuje kosztem swojego życia tylko zabija w drugim motywację do zmian. Prawdopodobnie uzna, że skoro mogłaś to dla niego poświęcić to pewnie nie było to dla ciebie aż takie ważne, albo nauczy się, że może zawsze stawiać warunki, a ty się zgodzisz.  Praca nad sobą to trud i wysiłek i rzadko kiedy podejmujemy go jeśli nie musimy o coś walczyć.

Moim zdaniem powinnaś mu jasno powiedzieć, że jeśli chce tego związku to też musi coś poświęcić.

Nie wiem co na chwilę obecną poświęcasz ty, a co on i jak chcielibyście zachować równowagę w przyszłości, ale ta równowaga jest ważna. Kiedy tylko jedno składa ofiary, a drugie na tym korzysta, to nigdy długo nie przetrwa, bo narośnie poczucie krzywdy i wykorzystywania.

Mój mąż poświęcił dla mnie wiele. Właśnie między innymi rodzinę i pracę, a nawet mieszkanie z własnym synem. Ja za to znacznie więcej poświęcam w sferze emocjonalnej, bo mój mąż cierpi na zaburzenie, które czyni go bardzo trudnym w bliskich relacjach z ludźmi. Zawsze trzeba coś od siebie dać i z czegoś zrezygnować. Ważne, żeby obie osoby kochały i obie potrafiły coś poświęcić.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.