Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Zbyt wiele pomyslow...Na końcu i tak nic


Siscoolx
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry! 

Mam 40lat,jestem kobieta.Od 2 lat mam zdiagnozowana depresję,zaburzenia osobowosci mieszane oraz anoreksję. A tak po ludzku to "jestem nieszczęśliwa".i tak na prawdę nie wiem dlaczego.Nie dowiedziałam się tego na 3 miesięcznej terapii.Jestem od ponad 6 lat w związku z dziewczyną,skończyłam studia, miałam dobra prace...ale potem mnie zwolnili.Wyjechalam za granicę, jakoś nie potrafię znaleźć sensu w niczym.Mam "gówniana"pracę fizyczna. Są dni kiedy mam dużo pomysłów... nawet pozytywnych np.zeby zrobić kurs,czy zmienić pracę,a za 10 min uznaje to bez sensu.Wszystko dla mnie jest bez sensu.Zeby nie kredyt na mieszkanie to pewnie bym nie wyjechała nigdzie.

Szwankuje też może zdrowie fizyczne,choruje na reumatoidalne zapalenie stawów,więc codziennie coś mnie boli.Staram się spacerować,jeżdżę na rowerze do pracy,słucham muzyki relaksacyjne,różnych wykładów ale nie jest lepiej.Nie stać mnie na psychoterapię,szczególnie za granicą.obawiam się też,że mogłabym się zakochać w prowadzącym/ej psychoterapię(raz mi się zdążyło).Kilka tyg.odstawilam leki które brałam,ale nie sądzę żeby to było przyczyną mego stanu.Moim największym problemem jest to że nie wiem co chce robić życiu,w którą stronę iść.Wszystkie drogi są takie same,prowadzą donikad.Kazda praca jest taka sama,nie daje mi żadnej satysfakcji a tylko cierpienie,że zle wydalam ciężko zarobione pieniądze.Tworzy się jakieś błędne koło,którego nie rozumiem,nic już nie rozumiem.Nawet nie potrafię opisać co mi jest...może ktoś mógłby,zechciałby mi pomóc...hmm ciężko tak przez internet

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

jak długo cierpi Pani na anoreksję? Długotrwałe wycieńczanie organizmu może powodować objawy depresji i wahania nastroju, a także obniżenie odporności a reumatoidalne zapalenie stawów to choroba autoimmunoligiczna. Ciężko być szczęśliwą, wyznaczać i realizować cele, odkrywać nowe pasje gdy ciało nie ma siły i koncentruje się na przeżyciu. Niech Pani wsłucha się w sygnały z ciała. Jak Pani zadba o siebie w sensie fizycznym to również poprawi się Pani samopoczucie. Niech Pani będzie dla siebie dobra i pomyśli o konsultacjach z psychologiem-psychodietetykiem z którym będzie Pani mogła pracować nad trudnościami "ducha i ciała". Konsultacje mogą odbywać się on-line na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Anoreksję zdiagnozowano u mnie rok temu,ważyłam wtedy 46 kg.Moja normalna waga wynosiła w granicach60-62 na 164 cm wzrostu.W dzieciństwie miałam kilka okresów niejedzenia.,a właściwie różnych diet.Chodzilam trochę Na terapię rok temu zanim wyjechałam do Irlandii,a potem do UK.

Nigdy jednak nie ważyłam mniej niż 50 kg.Obecnie przytyłam parę kilo,może dlatego że brałam sterydy na RZS.Jakos nie czuję się z tymże dobrze,że przytyłam...jakbym straciła zupełnie kontrolę.

Właśnie pracuję nad tym żeby kogoś znaleźć w sensie terapeutą.A jak to się odbywa online? Moze Pani być się podjęła pracy z takim "trudnym przypadkiem" lub może Pani polecić kogoś kto zajmuje się anoreksję itd.

Ewa

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Konsultacje on-line to rozmowa przez Skype i właściwie tylko to ją różni od spotkań w gabinecie. Wszystkie inne warunki są zachowane: diagnoza, procedury, zadania terapeutyczne, etyka, pełna poufność. Jestem psychologiem, psychodietetykiem i terapeutą. Pracuję z osobami z zaburzeniami odżywiania. Jeśli Pani się zdecyduje to na bazie informacji z pierwszej konsultacji przygotuję Pani indywidualny plan terapii, a Pani zdecyduje czy chce Pani ją podjąć i czy ze mną. Załączam link z informacjami o mnie:

https://ocalsiebie.pl/profile/215-psycholog-katarzyna-tuszyńska/?tab=field_core_pfield_1

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry!  Hmm niebardzo...wszyscy wtedy są w domu...

Dzisiaj mam gorszy dzień, nawet bardzo,nawet chce uciec z pracy.Wszystko przez to że dzisiaj stanęłam na wadze.Moze to że przestałam brać leki ma na to wpływ.

 

Wszystko mnie denerwuje, jestem głodna...chciałabym wrócić do domu i hm.

 

Link to comment
Share on other sites

WDzień dobry!  Hmm niebardzo...wszyscy wtedy są w domu...

Dzisiaj mam gorszy dzień, nawet bardzo,nawet chce uciec z pracy.Wszystko przez to że dzisiaj stanęłam na wadze.Moze to że przestałam brać leki ma na to wpływ.

 

Wszystko mnie denerwuje, jestem głodna...chciałabym wrócić do domu i hm.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.