Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem w pracy


Recommended Posts

Witam nie wiem czy to ten dział, czy nie jak tak to bardzo przepraszam. Mam problem z pracą zmieniłem ją ostatnio. We wcześniejszej pracy miałem rutynę dzień jak co dzień, te same obowiązki, a w tej w której aktualnie pracuję jest inaczej. Obowiązków jest bardzo dużo i nie mogę tego ogarnąć, czuje się przez to bardzo źle i moje samopoczucie jest coraz gorsze nie wiem po co to piszę może liczę na jakąś radę ?? pomoc?? W domu nie wiem co mam ze sobą zrobić zawsze wracając z poprzedniej pracy wiedziałem co i jak a teraz jestem strasznie zamotany nie mogę się odnaleźć w tej sytuacjii. :(

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Zmiana w życiu czy w pracy powoduje niepokój i poczucie destabilizacji.

Jest to lęk przed nowym i nieznanym ale też wyjście z pewnej rutyny postępowania. Rutyna zapewnia poczucie komfortu, stabilizacji i bezpieczeństwa -  "wiem co mam robić, przewiduję co się wydarzy, nic nowego mnie nie zaskoczy". Pan pisze o tym, że miał Pan rutynę w poprzedniej pracy, a teraz nie umie się Pan odnaleźć w pracy i dodatkowo ten niepokój przekłada się na inne sytuacje. Czuje Pan pewien chaos. To minie - nauczy się Pan i przyzwyczai do nowych obowiązków. Potrzeba czasu aby poczuł się Pan pewnie i stabilnie.

Można to porównać do równej tafli wody na cichym jeziorze - ktoś wrzuca kamień i pojawiają się kręgi, które docierają i poruszają nawet rośliny rosnące przy brzegu. Po jakimś czasie woda znów się uspokaja.

Jeśli w ciągu miesiąca, dwóch nic się nie poprawi w Pana samopoczuciu lub będzie się Pan czuł gorzej - proszę się ponownie zgłosić.

pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam minął więcej jak miesiąc i powiem tak, że praca strasznie mnie zmieniła, moje cele plany które chciałem zrealizować po prostu o nich zapomniałem nie wiem co chcę od życia, strasznie się w tym pogubiłem. Praca ta jest bardzo dziwna nie wiem kiedy z niej wyjdę ponieważ wysyłki które robimy muszą być zrobione na dziś żeby jutro mogły już pojechać. Nie pamiętam kiedy ostatnio wyszedłem po 8 godzinach pracy zawsze jest to 10-12 godzin po których nie mam siły na nic. Zdrowo się odżywiałem, spożywałem małe ilości mięsa (1 raz w tygodniu) teraz jem praktycznie codziennie. Bodajże w piątek schodząc ze zmiany zamiast kupić coś normalnego do jedzenia kupiłem byle co czyli chipsy słodycze itp. itd. i zjadłem to wszystko. Ta praca mnie zamęczy psychicznie nie wiem co mam robić. Rodzina mówi żebym się tak nie przejmował, ale jak się mam nie przejmować jak czuję sam po sobie że ta praca ma na mnie negatywny wpływ. Odnoszę wrażenie, że ona mi życie wywraca do góry nogami. Chcę ją zmienić na inną, ale nie wiem czy jakąś znajdę bo każdy mnie straszy, że jak teraz odejdę, to w każdej innej pracy będzie to samo. Wszystko było w porządku jak pracowałem w poprzedniej pracy, ale wynagrodzenie, które otrzymywałem było za małe. Nie wiem co mam robić, czasem czuję się tam jak zombie które chodzi bo chodzi, ale to nie chodzi w tej pracy. W sumie mówią, że nie mają do mnie żadnych zastrzeżeń, ale ja sam po sobie czuję, że nie wywiązuję się z obowiązków. Każdy przychodzi i coś chcę, a ja zamiast się zająć swoją pracą zajmuję się ich. Staram się w swoich myślach mówić, żebym ich olał i wziął się za swoją robotę, ale nie da rady. Nie ma w tej pracy tak, że są wyznaczone godziny na przerwę zawszę miałem wyznaczone godziny, aby zjeść, a teraz jem kiedy popadnie i czasem jest tak, że nie ma czasu zjeść i zjadam posiłek po 8 h pracy. W domu, albo w pracy sam nie wiem kiedy mi się chcę jeść to jest bardzo przygnębiające i przerażające. Nie wiem czy wszystko napisałem co miałem napisać jak mi się przypomni to napiszę. Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Pisze Pan, że:

- Pracuje Pan dłużej niż 8 godzin

- nie ma Pan określonego czasu na posiłki, więc je Pan nieregularnie i zmienił Pan dietę

- częściowo wykonuje Pan pracę za innych (zajmuje się sprawami innych osób a nie swoimi zadaniami)

Widzę tu obszary, na które ma Pan wpływ i może je Pan zmienić:

- może Pan sam zaplanować sobie czas posiłków w pracy i ich przestrzegać.

- może Pan asertywnie odmawiać wykonania zadań za innych, najpierw skupić się na swoich a potem na cudzych, jeśli panu zostanie czas i chęć aby pomóc.

Jeśli ma Pan z trudność z zadbaniem o własne potrzeby może warto aby przeszedł Pan z psychoterapeutą trening asertywności.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Czyli Pani uważa że w pracy brakuje mi asertywności że nie potrafię powiedzieć nie ?? Aktualnie chodzę do psychologa i to mi pomaga ale są takie sytuacje w życiu że sobie nie radzę i mam prawo sobie nie radzić bo nikt nie jest idealny dziękuję za wskazówkę ona bardzo mi pomoże w dalszym życiu. Pozdrawiam 😊

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.