Jump to content

On chce odejść


Ula

Recommended Posts

Witam

Jestem mężatką od 5 lat i mam 24 lata. Za swojego męża wyszłam dosyć szybko bo już po półtora roku. Moi rodzice tego nie akceptowali i on też miał z nimi problem by się dogadać. Wiedziałam że mu to przeszkadza ale mimo tego chciał się ożenić ze mną.

Wspólnie zaczęliśmy budować przyszlosc. Trochę się w tym zatraciliśmy widocznie bo jakieś dwa miesiące temu tylko i wyłącznie się klocimy. On codziennie znajdzie sposób by wyjść z domu np pod pretekstem by pomóc w remoncie u kumpla. Ok powiedziałam mu że jak mu obiecał to proszę ale mam nadzieję że się w tym nie zatracisz i będziemy mieli jeszcze czas dla siebie w tygodniu. Stwierdził że nie ma się czym martwić. 

Na urlopie który był ponad dwa miesiące temu pokłóciliśmy się w moją rodzina. Od tamtej pory on uważa że już nie jest tak samo że on chce się rozejść na parę miesięcy bo musi się zastanowić czy on dalej chce ze mną być czy mnie nadal kocha. Powiedziałam wtedy że ja wiem że go kocham i nie musimy się rozstawać ale on uparcie twierdził że musimy bo on nie wie czego chce.

Nie chce go stracić i rozmawialiśmy już o tym parę razy ale zawsze kończy się jego stwierdzeniem że już nie jest tak samo jak dawniej że on nie chce mnie ranić tak jak kiedyś i twierdzi że będzie mi lepiej bez niego.

Boję się że jak odejdzie to już nie wróci że ta rozłąka jeszcze bardziej umocni go w przekonaniu że to nie ma sensu. 

Pomóżcie co mam zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Nie chce mnie już ranić bo zaraz po ślubie zaczął mnie bić. Kilka razy doszło do rękoczynów ale od kilku lat już mnie nie bije. Ja mu wybaczyłam ale on teraz nagle jakby się ocknął że nie potrafi sobie tego wybaczyć nie chce tego powtórzyć a śnią mu się dziwne sny że mnie udusza.

Jeszcze dodam że codziennie robi mi kanapki do pracy chociaż ma dwie godziny później do pracy niż ja. Martwi się o nie dawno nogę skręcona itp. dlatego dziwi mnie że teraz chce odejsc.

Jesteśmy za granicą i nie spotkałam się tutaj z taką formą pomocy jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.