Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

On chce odejść


Ula
 Share

Recommended Posts

Witam

Jestem mężatką od 5 lat i mam 24 lata. Za swojego męża wyszłam dosyć szybko bo już po półtora roku. Moi rodzice tego nie akceptowali i on też miał z nimi problem by się dogadać. Wiedziałam że mu to przeszkadza ale mimo tego chciał się ożenić ze mną.

Wspólnie zaczęliśmy budować przyszlosc. Trochę się w tym zatraciliśmy widocznie bo jakieś dwa miesiące temu tylko i wyłącznie się klocimy. On codziennie znajdzie sposób by wyjść z domu np pod pretekstem by pomóc w remoncie u kumpla. Ok powiedziałam mu że jak mu obiecał to proszę ale mam nadzieję że się w tym nie zatracisz i będziemy mieli jeszcze czas dla siebie w tygodniu. Stwierdził że nie ma się czym martwić. 

Na urlopie który był ponad dwa miesiące temu pokłóciliśmy się w moją rodzina. Od tamtej pory on uważa że już nie jest tak samo że on chce się rozejść na parę miesięcy bo musi się zastanowić czy on dalej chce ze mną być czy mnie nadal kocha. Powiedziałam wtedy że ja wiem że go kocham i nie musimy się rozstawać ale on uparcie twierdził że musimy bo on nie wie czego chce.

Nie chce go stracić i rozmawialiśmy już o tym parę razy ale zawsze kończy się jego stwierdzeniem że już nie jest tak samo jak dawniej że on nie chce mnie ranić tak jak kiedyś i twierdzi że będzie mi lepiej bez niego.

Boję się że jak odejdzie to już nie wróci że ta rozłąka jeszcze bardziej umocni go w przekonaniu że to nie ma sensu. 

Pomóżcie co mam zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

w tej sytuacji sugerowałabym podjęcie wspólnej terapii małżeńskiej. Porusza Pani temat poczucia winy u męża: " że on nie chce mnie ranić tak jak kiedyś i twierdzi, że będzie mi lepiej bez niego". Nie pisze Pani czego to dotyczy ale na pewno warto porozmawiać na ten temat z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Nie chce mnie już ranić bo zaraz po ślubie zaczął mnie bić. Kilka razy doszło do rękoczynów ale od kilku lat już mnie nie bije. Ja mu wybaczyłam ale on teraz nagle jakby się ocknął że nie potrafi sobie tego wybaczyć nie chce tego powtórzyć a śnią mu się dziwne sny że mnie udusza.

Jeszcze dodam że codziennie robi mi kanapki do pracy chociaż ma dwie godziny później do pracy niż ja. Martwi się o nie dawno nogę skręcona itp. dlatego dziwi mnie że teraz chce odejsc.

Jesteśmy za granicą i nie spotkałam się tutaj z taką formą pomocy jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.