Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Rozmowa


Furyv2
 Share

Recommended Posts

Witam jestem mężczyzną w wieku 25 lat. Zawsze miałem problem z rozmowa, i właśnie przez nią a raczej jej brak straciłem ukochaną osobę z którą byłem dwa lata. Problem jest tego typu że moja wybranka uważa że przez te dwa lata ona nic o mnie nie wie, że nie rozmawiamy ze sobą. Od mojej strony tak to nie wygląda wie o mnie dużo, ale wiem że mam z tym problem. Mówi mi że nie wie nic o mojej przeszłości a ja zwyczajnie nie wiem co mam jej powiedzieć. Nie potrafię mówić o uczuciach, ciężko mi nawet opisać ten problem ale wkoncu chce coś z tym zrobić bo gdy ja stracę przestanie mi już zależeć na wszystkim innym.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, 

pisze Pan o trudnościach z komunikacją i o trudnościach z wyrażaniem uczuć.

Co do pierwszej trudności może trzeba przyjrzeć się jak są zadawane pytania. Czy Pana partnerka prosi ogólnie "powiedz mi coś o sobie" czy też zadaje konkretne pytania "czy miałeś dziewczynę w liceum?" Niektórzy bez zachęty potrafią wiele mówić na swój temat inni są mniej wylewni i potrzebują konkretnych pytań. Kolejny sprawa: czy Pan chce się wszystkim na swój temat dzielić a jeśli nie to dlaczego?

Trudność z wyrażaniem uczuć. Ma ją wiele osób, bo na ogół nie uczymy się jak to robić. Rozpoznanie w sobie i opowiedzenie o tym co się czuje wymaga treningu a czasem przezwyciężenia innych uczuć np. wstydu czyli lęku przed oceną.

Deklaruje Pan, że chce Pan "coś z tym zrobić" - może Pan porozmawiać o uczuciach z psychologiem i potrenować z nim ich wyrażanie. Nauczy się Pan rozumieć uczucia, rozpoznawać je i opowiadać o nich. Zobaczy Pan, że to może być fajne i naturalne.  Konsultacje mogą się odbyć on-line na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedz.

Nie mam problemu z odpowiadaniem na pytania, natomiast sam z siebie ciężko mi coś opowiadać. Dochodzi do sytuacji gdzie zapada martwa cisza i im dłużej trwa tym gorzej się czuje i trudniej mi z niej wyjąć. Czy istnieje możliwość terapii online w weekendy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.