Jump to content

Romans - jak o nim zapomnieć?


Guest

Recommended Posts

Romans. 
Skończył się ponad trzy lata temu. Trwał dwa lata.

Był... Zwierzęcy, przepełniony kipiącą chemią i pożądaniem. Nigdy wcześniej nic takiego nie doświadczyłam. Myślałam, że takie rzeczy dzieją się tylko na telewizyjnych ekranach. 
 

Nie ma dnia, żebym nie wracała do niego myślami. Część mnie cały czas pragnie to czuć. Narkotycznie. 
 

To nie była emocjonalna relacja, nie poznaliśmy się bliżej, nie znamy swoich charakterów. Znamy tylko swoje ciała i upodobania. 
 

Gdy się widzieliśmy, to cały czas jakby stawał w miejscu. Liczyło się tu i teraz. Nic innego nie widziałam, nie mogłam skupić myśli i wykonać najprostszych czynność. Drżałam. I do tej pory to się utrzymuje, gdy przypadkowo na siebie wpadniemy. Na szczęście (lub nie) zdarza się to rzadko. 
 

Zakończyłam te relację, dla własnego zdrowia, ponieważ nie prowadziła ona do niczego dobrego. W końcu był to romans z zajętym mężczyzną. Wiele osób mogło zostać w ten sposób zranionych. 
 

Niestety od tych trzech lat nie jestem w stanie o nim zapomnieć. Wypełniać mnie smutek i głód tych emocji... Nie wiem jak sobie z tym poradzić. 

Po zakończeniu tamtej relacji weszłam w związek z na prawdę wspaniałym mężczyzną, ale nie zapewnia mi on takich emocji jak przebyty romans...

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi to mówić, ale żaden stały i poważny związek ich nie zapewni. Możesz żyć emocjami i pożądaniem co chwilę wdając się w płomienne przygody ALBO mieć naprawdę bliską osobę, która będzie cię kochała i na którą możesz liczyć. W życiu nie można mieć wszystkiego. Nie ma magicznego sposobu by zjeść ciastko i mieć ciastko. Ani nie ma magicznego sposobu, żeby pozbyć się tęsknot. Oczywiście można w nowym związku próbować urozmaicać seks, bawić się, próbować szukać emocji w ekstremalnych sportach i łóżkowych eksperymentach, ale nie oszukujmy się... to nigdy nie będzie na takim poziomie jak opisujesz, bo te emocje po prostu biorą się z adrenaliny. Z ryzyka, z nowości, odmienności od szarej codzienności. Więc nic co znane i przywiązane nie będzie ich wywoływać. Tak już jest. Teraz tylko musisz wybrać co jest dla ciebie ważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.