Jump to content

Jakieś rady??


Lukda

Recommended Posts

Witam, mam 33 lata od grudnia jestem szczęśliwym mężem, z żoną znam się od 7 lat, bardzo długo czekaliśmy na zbliżenie gdyż jak się okazało był problem w jej ciele (po zabiegu jest ok), lecz niestety w podejściu za wiele się nie zmieniło, żona ma bardzo duży problem w okazywaniu uczuć, nie ma opcji aby coś zainicjowała a kiedy ja coś próbuje to w 99% jest odmowa, często obiecuje "jutro" lub jakiś inny termin a później robi wszystko by się wywinąć, rozumiem, że kobieta nie zawsze musi mieć ochotę, ale czy to możliwe, że w ogóle jej nie ma? Dodatkowo prawie jestem pewien, że ostatnio zabawiała się sama ze sobą, mozliwe, że woli to od zbliżenia ze mną bo się od tego uzależniła? Żeby nie było nie uważam siebie za jakiś ideał i jak każdy mam swoje za uszami ale nigdy a przenigdy jej nie zdradziłem i nie mam takiego zamiaru tylko nie wiem jak mam z nią rozmawiać, postępować, kiedy były próby rozmowy to mówiła, że to ona ma problem i tyle. Mimo jej słów, że to nie moja wina, jej czyny tego nie mówią i już sam nie wiem co mam myśleć, robić? Powoli wykańcza mnie to psychicznie, czuję, że robię się coraz bardziej nerwowy, zdołowany i chyba z każdym dniem tracę nadzieję, że cokolwiek się zmieni. Może ktoś pomoże w jaki sposób do niej dotrzeć? 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co opisałeś dość prawdopodobne mi się wydaje, że zona boi się seksu. Czy jesteś pewien, ze po zabiegu nie sprawia jej to bólu? Sama nie wiem czy gdyby lekarz mi powiedział, że dyskomfort będę zawsze czuć i nic się na to nie poradzi to czy przyznałabym się mężowi. Na pewno strasznie bym się bała mu coś takiego powiedzieć. Mieć wybór między bólem, a sprawieniem zawodu ukochanemu - coś okropnego. Chyba bym wolała zaciskać zęby i udawać, że mnie nie boli niż powiedzieć mu, że nie będzie w naszym związku seksu, bo dla mnie jest bolesny. Bałabym się, że mnie zostawi, albo będzie zdradzał, bo nie będę spełniać jego potrzeb.

A jeśli problem nie jest natury fizycznej? Też może tak być. Jeśli żona była dziewicą to może wyobrażała sobie seks zupełnie inaczej i ma oczekiwania odbiegające od tego co ty jej oferujesz. Rozmowa o tym o czym marzy mogłaby wtedy pomóc. Albo zaobserwuj co ją podnieca. Może czyta romanse, albo coś ogląda. Sama mam spory problem z tym, że nie potrafię odczuć przyjemności z seksu jeśli najpierw nie podniecę się emocjonalnie. Dla mężczyzn to jest spore wyzywanie, bo nie siedzą przecież w naszej głowie i skąd mają wiedzieć co robić, żebyśmy poczuły się pobudzone psychicznie.

Dobrze by było też gdybyś zaproponował jej wizytę u seksuologa, bo bywają zaburzenia objawiające się brakiem ochoty na seks.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.