Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Pieniądze w zwiazku


dgl69as
 Share

Recommended Posts

Dzień Dobry .Mam 32lata moja partnerka ma 27 jestesmy ze soba 2 lata Wynajmujemy razem od listopada 2020 r. Mieszkanie w nowym mieście. Wszystkie oplaty za dom i życie płaciłem do dnia dzisiejszego ja sam. Nie miałem z tym problemu do momentu gdzie moja  partnerka otworzyła swój biznes i  zarobiła pierwszy 1000zl. I w pierwszej kolejności zrobiła prezent dla swojej siostry z okazji walentynek. W kwocie 150zl. W tem zwróciłem jej uwagę że pierwsze to powinna dołożyć się do mieszkania bądź zrobić zakupy do lodówki. Bo od 3 miesięcy zujemy z moich pieniędzy nie mam jej tego za zle tylko rozdraznil mnie fakt ze pierwsze swoje pieniadze przeznaczyła na prezent a do mieszkania dołoży się na koniec lutego. Przy tym jest obrażona i nie rozumie że moglo mi nie spodobać się  jej zachowanie.  Teraz grozi nam rozstanie bo powiedziałem że teraz będzie  sama utrzymywała się  za zarobione pieniadze. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

oczekiwał Pan, że partnerka dołoży się do kosztów utrzymania a ona tego nie zrobiła, lub nie było to jej pierwszą myślą gdy uzyskała pierwsze dochody.To wywołało u Pana rozdrażnienie a teraz sytuacja eskalowała bo partnerka zaczęła się bronić, nie rozumie zarzutów a Pan postawił ostro granice, że teraz sama będzie się utrzymywać. W rezultacie rozmawiacie o rozstaniu.

Może Pan zastanowić się dlaczego zachowanie partnerki Pana tak dotknęło i powiedzieć jej o tym.  Porozmawiać spokojnie o tym jak obecnie w sytuacji, gdy macie oboje dochody podzielić koszty utrzymania.

Jeśli chcecie być dalej razem to warto takie zasady ustalić aby nie były przyczyną konfliktów.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pani Kasiu dziekuje za odpowiedz. Dodam ze rozmawialem Z partnerka  ze nie wziolbym od niej pierwszych zarobionych pieniedzy po to zeby miala poprostu na swoje potrzeby  . Ale jezeli stac ja na prezenty to stac i na dolozenie sie do wspolnych potrzeb . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.