Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czas się rozstać?


Trenerka
 Share

Recommended Posts

Witam. Nazywam się Agata i mam 29 lat. Jestem w 5 miesiącu ciąży i obawiam się co dalej. Od 3 miesięcy nie potrafię się dogadać z mężem. Jesteśmy razem 4 lata, ale minął dopiero 1 rok od ślubu. Ciąża była w 100% planowana. Niestety minione wakacje były dla mnie trudne.

Mój mąż częściej zaczął jeździć do swoim znajomych, którzy są w moim mniemaniu patologiczni (uzależnieni, po rozwodach itp) i z którymi w żadnych stopniu się nie dogaduję. Jeździł do nich również w poprzednich latach, ale rzadziej i byłam w stanie to "przecierpieć". Moje sugestie, że to nie jest dobre towarzystwo i że jego wyjazdy źle wpływają na nasz związek, były przez niego wyśmiewane i stwierdził, że nie mogę zabronić mu się z nimi spotykać. Za każdym razem kiedy znów wyjeżdżał, ja miałam pretensje, więc wyjeżdża coraz częściej. Z problemu zwierzyłam się siostrze i teraz mój mąż nie chce już nawet jeździć ze mną do mojej rodziny. Odmawia również wspólnego wyjścia do wspólnych znajomych. Jest bardzo uparty i kiedy próbuję uświadomić mu, że takie zachowanie w końcu doprowadzi nas do rozwodu zanim dziecko się urodzi, tylko pogarszam sytuację. Twierdzi że to wszystko moja wina, że mam nieuzasadnione obiekcje wobec jego znajomych, że to przeze mnie nie chce teraz spędzać ze mną czasu i jeździć razem do rodziny, i że sama się proszę o rozstanie.

Błagam, powiedzcie mi, czy to na prawdę moja wina? Czy przesadzam? Mam odpuścić i ograniczyć "nasz czas" do wspólnego jedzenia kolacji i spania w jednym łóżku? Nie tak sobie wyobrażałam małżeństwo. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.