Skocz do zawartości

jak pozbyć się tych wizji w głowie??


kimoch

Polecane posty

Jestem mężczyzną w wieku 35 lat. po 3 letnim związku zostawiła mnie partnerka i po tygodniu spała z innym. wróciła do mnie po 3 tygodniach od odejścia niczym się weszliśmy powiedziała mi wszystko. Mija 2 miesiące a ja nadal nie mogę pozbyć się wizji ich razem jak uprawiają sex, czasami nie wytrzymuje i płacze, jak pozbyć się tych myśli? Radzę sobie z tym myśleć pozytywnie i rozmawiając z partnerką ale robi się to coraz bardziej męczące. Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę czy może ktoś cokolwiek odpisać bardzo potrzebuje z kimś porozmawiać boję się że im więcej o tym rozmawiam z moja dziewczyna tym gorzej i nawet ona mi mówi że to musi się skończyć że to był tylko plasterek nic dla niej nie znaczył i że w tamtym momencie była wściekła na mnie i przekonana że nigdy nie wróci i mnie już nie kocha , ale tak szybko oddala się innemu że teraz mnie to prześladuje nie chce zniszczyć tego co odbudowujemy a czuje że tak bedzie jak te wizje nie znikną, czy jest na to jakiś sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kimoch Witam serdecznie na forum. Mam wrażenie, że oczekuje Pan jakiegoś triku, jakiejś drogi na skróty, która sprawi, że narzucające się obrazy po prostu znikną. O ile stan zdrowia psychicznego u danej osoby jest w normie, tego typu obsesyjne myśli ustępują stopniowo, z czasem, proporcjonalnie do tego, na ile ktoś uporał się z doświadczeniem krzywdy, jaką była zdrada. Poczucie zranienia nie wyparuje na pstryknięcie palcami. Pan ze swojej strony, oraz razem jako para musicie wspólnymi siłami przejść przez to i uporać się z tym problemem. Jeśli brakuje Państwu pomysłów i sposobów, jak sobie radzić w tej sytuacji, wskazany jest kontakt z psychoterapeutą, który po wnikliwej diagnostyce zasugeruje rozwiązania. Możecie Państwo także sięgnąć po książkę o tytule „Mit monogamii. Jak poradzić sobie ze zdradą partnera”, która może okazać się pomocną lekturą.

W przyszłości proszę oszczędzić nam złośliwości i przykrych uwag, jeśli nie odpowiadamy. To nie było miłe. Odpowiadamy w miarę możliwości czasowych jeśli uznajemy, że dostarczone informacje są do tego wystarczające. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.