Jump to content

Zdrada i rozstanie


Recommended Posts

Mezczyzna 27 lat pracujacy. Bylem w zwiazku 6 letnim byla to pierwsza dziewczyna na powazne jak i ja jej chlopakiem. Dwa tygodnie temu zerwala kontak twierdzac ze mnie nienawidzi i nie chce byc ze mna. Po czym oznajmila mi ze juz ma kogos i ze zapoznala ta osobe niby po rozstaniu. Oholnie czyje sie oszukany i pozucony zdradzony, klopoty ze snem brak apetytu nachodzenie ex z nadzieja ze wroci choc okreslila jasno ze juz koniec. Jak sobie poradzic z rozstaniem, czy faktycznie sie odkochala ?

Edited by rogacz
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie na forum. Wygląda na to, że przeżywa Pan zawód miłosny, co może wiązać się z ogólnym rozbiciem, stanami przygnębienia, nawracaniem myśli o byłej partnerce. W przedstawionych okolicznościach ma prawo również wystąpić poczucie krzywdy, skoro znienacka został Pan porzucony i niemal natychmiast zastąpiony kimś innym. To zrozumiałe, że jest Pan tym podłamany i odczuwa przykre emocje. 

Jeśli ten stan będzie trwał długie tygodnie lub drastycznie się zaostrzy i przestanie Pan być zdolny do tego, by na co dzień normalnie funkcjonować, lub pojawią się myśli samobójcze, wtedy należałoby skontaktować się z psychoterapeutą oraz z lekarzem psychiatrą. Możliwe jednak, że tak źle nie będzie i upora się Pan z porzuceniem, a złamane serce zagoi się. 

Nie ma tu drogi na skróty, którą mógłbym wskazać; najlepszym sposobem żeby się z tym uporać, jest przejście przez to. Proszę dać sobie czas, korzystać ze wsparcia bliskich Panu ludzi, nie izolować się od świata nadmiernie, starać się w miarę możliwości zajmować czymś co daje Panu satysfakcję, przyjemność lub przynajmniej pozwala nie skupiać się bez przerwy na zranieniu przez kobietę. W razie potrzeby proszę pisać – pewnie tutaj na forum także ktoś doda Panu otuchy i pokrzepi dobrym słowem. 

Proszę uszanować decyzję byłej partnerki – nie nachodzić jej, nie przekraczać jej granic, bo może to pogorszyć Pana już i tak trudne położenie lub skomplikować sprawę. Każdy człowiek ma prawo zmienić zdanie – nawet jeśli jest nam to bardzo nie na rękę i dzieje się to dla nas nie w porę. Fakt ten należy zaakceptować, by łatwiej uporać się ze zmianą czyjegoś stanowiska. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.