Skocz do zawartości

Motywacja do pracy


mojglos

Polecane posty

Dzień dobry, chciałem zapytać do kogo mógłbym się zwrócić o pomoc.

Mam taki problem, że nie mogę się zmobilizować do pracy. Jak coś robię to byle jak, na ostatnią chwilę. Trwa to już parę lat i się pogłębia. Czytałem o wypaleniu zawodowym, o prokastrynacji, o dystymii i moim zdaniem wiele czynników pasuje. Pasuje, ale nie wiem czy w wystarczającym stopniu. Przestałem czytać książki, nie oglądam nowych filmów ( no może 5 lub 6 w roku) ani seriali. Nie chce mi się uczyć grać w nowe gry. W ogóle mało co mi sprawia radość (taką pełną, bo z żartów się śmieję). W zasadzie to na nic nie mam czasu, a ciągle nic nie robię. Dodatkowo jestem notorycznie zmęczony, już chyba 6 rok. Stałem się bardziej nerwowy niż zawsze byłem. Badałem się pod kątem tego zmęczenia i fizycznie wszystko ok. Równocześnie nie uważam, żebym miał złe życie. Mam rodzinę która daje mi dużo szczęścia.

Tylko ta praca. Póki co zawodowo sobie radzę, ale bardziej siłą rozpędu niż aktualną pracą. I bardzo bym chciał coś z tym zrobić, a pomimo, że wiem co (zacząć pracować) to nie robię tego. Pal licho te książki, filmy, etc. tylko, żebym mógł się za coś zabrać.

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że sam sobie z tym nie poradzę, ale nie wiem gdzie się udać z takim,  byle jakim, problemem. Do psychiatry, do psychologa, do psychoterapeuty?

A może zaakceptować, że jestem leniem? Tylko gdybym był to czy rzeczywiście tak by mi to przeszkadzało?

Będę wdzięczy na za sugestie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dzień dobry,

Zmagam się z bardzo podobnym problemem, w razie czego odsyłam do swojego tematu:

Nie mogę się odnaleźć w żadnej pracy - Niełatwe przejścia - Psycholog online OCALSIEBIE, przez internet, Skype

Skoro jednak chcesz skutecznie działać to niekoniecznie oznacza to, że musisz być leniem. Podobno wszystko jest kwestią motywacji, nastawienia i osobistych predyspozycji. Może być tak, że obecna praca rozmija się mocno z Twoimi potrzebami i teraz po latach to szczególnie odczuwasz. Z drugiej strony możesz mieć różnego rodzaju mentalne blokady i wadliwe mechanizmy obronne (jak w moim przypadku), które skutecznie przeszkadzają w pracy ogólnie.

Problem nie jest na pewno byle jaki, po sobie wiem. Byłem kiedyś u psychiatry, który mi przepisał psychotropy na depresję i zaburzenia lękowe uogólnione (trochę jakby dystymia?). Zdecydowanie mi pomogły na jakiś czas i też Tobie mogę polecić wizytę u psychiatry na pierwszy rzut. Wiele osób powie, że farmakoterapię najlepiej łączyć z psychoterapią w celu maksymalizacji efektów (ale oczywiście łączenie tych dwóch opcji robi się kosztowne, jeżeli za wszystko płacimy z własnej kieszeni). Jeśli chodzi o psychologa to się nie wypowiem (ok, byłem swego czasu na 2 wizytach na Fundusz, ale to zupełnie do mnie nie przemawiało), wolałem od razu pójść do psychiatry.

Niedawno przez 3 miesiące chodziłem na psychoterapię poznawczo-behawioralną, która pomogła mi odnaleźć źródło moich problemów i nieco poukładać w głowie. W dalszym ciągu jednak wiele pracy przede mną...

 

  • Podoba mi się to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.