Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

nafisabapary

PORADA

Recommended Posts

Mam 23 lata, mam dwu i pół letnią córeczkę że związku mieszanego. Jestem żoną, muzułmanką.  Od ponad 3 lat zajmuje się głównie domem. Mój problem polega na tym, że odkąd pamiętam (dosłownie od zawsze) nie potrafiłam radzić sobie z emocjami. Głównie ze złością. Denerwuję się bardzo łatwo, szybko, nie potrafiąc się przy tym ani trochę kontrolować. Nie ważne czy przy obcych czy znajomych. Mam świadomość tego, że ludzie mają mnie za nerwuskę. Być może złą osobę. Wiele razy od wielu osób słyszałam, że ze mną nie da się żyć. Ze to niemożliwe. Że ze wszystkiego zrobię problem. Moje pytanie to, gdy da się jakoś zapanować nad moimi emocjami? Czy da się kontrolować moją złość ? Czy to jakiś rodzaj choroby psychicznej? Dodam, że często słyszałam, że jestem nerwowa po tacie. Jego też łatwo wyprowadzić z równowagi a nawet z cierpliwości. 

Rozmowy z samą sobą, modlitwy, oddychanie, wyciszenie nie pomagają mi. Gdy przychodzi złość, to tak, jakby część mojego mózgu odpowiedzialna za kontrolę, nagle przestała działać. Jakbym straciła do niej dostęp. Złość ma różne skutki, krzyk, bicie, wyzwiska, placz, to skutki wyprowadzenia mnie ze stanu równowagi i spokoju, efekty braku kontroli nad sobą. Niszczenie tym każdą relację. Ze znajomymi, rodziną, mężem, córką

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.