Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Depresja mamy


Doda21
 Share

Recommended Posts

Piszę odnośnie mojej 70 letniej mamy. Od dłuższego czasu leczy się na depresję u psychiatry. Odkąd pamiętam zawsze wracała do przeszłości , do wszystkiego co było negatywne. Najczęściej wypomina tacie to co zrobił, czego nie zrobił , jego zachowanie.  Dużo też sobie dopowiada, interpretuje po swojemu. Takie "wypominki" były normą. Teraz to się dużo bardziej nasiliło. Ciągle wraca do tego co było nawet 30lat temu. Mój tata nie chcąc się kłucić nie wiele się oddzywa, zresztą co by nie powiedział i tak jest źle.  Ostatnio przyjechała mamy siostra. Mama zaczęła jej wypominać co było gdy jeszcze mieszkały razem, wyliczała jej co źle robiła, jak źle się zachowywała wobec swojej matki... Wszystko się źle odbija na naszej rodzinie bo nawet jak się gościmy to i tak mama nawiąże jak to źle nie miała gdy była młoda, jak się napracowała i oczywiście jaki tata był niedobry. Zastanawiam się czy to jest jeszcze depresja czy już coś innego. Może leki ma zbyt słabe...

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

myślę, że warto zgłosić takie zachowanie mamy lekarzowi psychiatrze, który mamę prowadzi. Jeśli mama leczy się od dłuższego czasu to być może nie zauważa i nie zgłasza zmian w swoim samopoczuciu i zachowaniu lekarzowi. Organizm przyzwyczaja się do leków i rzeczywiście być może trzeba zmienić dawkę a może warto by było aby mama rozpoczęła psychoterapię aby poradzić sobie z emocjami, które przeżywa.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź.  Mama sama chodzi na wizyty. Pewnie nawet nie wspomniała, że tak się dzieje bo dla niej to taka codzienność i nie łączy tego z depresją. Postaram się żeby na nast wizycie wspomniała o tym. Dziękuję bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.