Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Wypalenie miłosne czy chwilowe załamanie


Janka
 Share

Recommended Posts

Mam 22 lata. Jestem ze swoim partnerem w związku od 4 lat. Na początku nie było kolorowo. Ciągle się kłóciliśmy, głównie dlatego, że on maiła pretensje o wszystko i cały czas narzekał. W końcu się dotarliśmy. Było kolorowo itp. Od ponad roku mieszkamy razem. Pierwsze miesiące były okropne, znowu wróciły kłótnie, rozstawaliśmy się i wracaliśmy do siebie, głównie dlatego, że ja miałam jego zdaniem pretensje do niego, że ciągle go nie ma i lata do kolegów (wyglądało to tak, że wracał z pracy kąpał się i wychodził, a ja siedziałam sama) Ale obiecał, że się postara i faktycznie zaczął poświęcać mi czas. 

3 miesiące temu poczułam, że między nami gaśnie to coś. Znowu były kłótnie, wychodzenie do kolegów, ciągle siedziałam sama, pretensje, że nie posprzątałam, że raz w tygodniu idę do siostry i do mamy. Jak mu mówiłam, że czuję że się psuje on mnie wyśmiewał i mówił, że wymyślam. Był zły, że za mało się staram dojść do czegoś wspólnego (czyli domu o którym marzymy) bo jego zdaniem za mało zarabiam. Wytykał mi, że mogę pracować dłużej albo robić coś dodatkowo itp. Z mojego hobby żartuje i gada z plecami że robię rzeczy i oddaje innym za nic (uwielbiam odnawiać meble, robić ozdoby do domu i tego typu rzeczy).

Bardzo go kocham, ale czuję, że nie jestem szczęśliwa. Nie wiem czy umiem zaufać mu znowu, że mnie nie skrzywdzi ( dawałam już tak wiele szans temu związkowi ).

Chciałabym odejść, wiem że będę cierpieć, ale wtedy budzi się w głowie milion myśli "co on zrobi beze mnie", "czy sobie poradzi", "co powie jego rodzina, którą tak bardzo lubię".

Powiedziałam mu, że chcę skończyć i się wyprowadzić. Zaczął się starać, czyli nie chodzi z kolegami i kupił mi kwiaty, jego zdaniem najwyraźniej tyle wystarczy.  

Koniec końców męczę się w środku, ale nie umiem powiedzieć dość.

Nie wiem co mam zrobić i czuję się strasznie zagubiona. 

 

Edited by Janka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.