Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Recommended Posts

Mam 19 lat. W wieku 15 lat miałam depresję z powodu przeniesienia sie do rodziny zastępczej. Od tamtego czasu uspokojenie znajdowałam w filmach. Teraz ciagle co obejrzę jakiś film lub serial, który mi sie bardzo spodoba to ciagle chodze struta ze nie żyje w tamtym świecie, ciagle o nim śnie, ciagle o nim myślę i trace kontakt z bliskimi,  często mam stany depresyjne i jestem zniechecona przez to do życia. Jezeli mam cos zrobic to mowie sobie zrob to dla... (postac z filmu lib serialu) 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Rozumiem, że cztery lata temu filmy były dla Pani ucieczką, uspokojeniem od trudnej sytuacji. Pytanie czy teraz też Pani ucieka od życia "w realu", a jeśli tak to od czego?

Świat filmu może się wydawać bardziej atrakcyjny bo jednak większość sytuacji kończy się dobrze, sprawiedliwie czy według zasad o których słyszymy w rzeczywistości ale napotykamy też odmienne zakończenie i zachowanie innych osób.

Jeśli oglądanie filmów połączyła Pani z poczuciem bezpieczeństwa to chce Pani doznawać tego uczucia, więc ogląda Pani więcej. W ten sposób reguluje Pani swój stan emocjonalny. W tym sensie oglądanie filmów może stać się nawykiem lub nawet uzależnieniem.

Dobrze by było gdyby Pani spotkała się z psychologiem i znalazła też inne sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami czy uczuciami. Konsultacja może odbyć się on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.