Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Jak zacząć zdrowienie?


KarolR
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam 30 lat i jestem dda. Widzę w sobie wiele zachowań związanych z tym problemem. Wpływ ojca-alkoholika ma większy wpływ na moje zachowanie, niż mogę to przyznać. Ostatnie dwa lata były dla mnie raczej ciężkim okresem, rozstanie po długoletnim związku, zmiana miejsca zamieszkania (wyjazd za granicę, do grona znajomych że szkoły, z którymi utrzymywałem lepszy lub gorszy kontakt przez te lata), zaczęcie nowej pracy, w której nie miałem żadnego doświadczenia. I ciągłe przygnębienie, większość czasu czuję pustkę w sobie. Trudno to wyjaśnić, ale w końcu poczułem zmęczenie sobą, ta całą pustka. Znajomi widzieli i ciągle widzą, że coś mnie gryzie, a mnie nie stać na żadne otwarcie się przed nimi. Jakbym był zamknięty za murem. Poczułem, że nie mogę już tak dłużej trwać. Zacząłem czytać dostępne mi materiały o dda, jak również szukać mitingów, w których mógłbym znaleść odniesienia do moich przeżyć. Jednak czuję, że to wszystko mało, szukam profesjonalnego wsparcia, jak i więcej rad, co mogę robić, żeby pomóc sobie, ponieważ wydaje mi się, że sam nie jestem w stanie przełamać tego negatywnego i krytycznego głosu. Trochę jestem zagubiony w mojej potrzebie, nie wiem od czego zacząć, żeby nie poczuć zniechęcenia i zaniechania. Mam nadzieję, że ktoś mi odpisze z konstruktywnymi radami. Pozdrawiam

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pisze Pan, że jest Pan za granicą. Nie wiem czy tam dostępne są terapie DDA lub terapia indywidualna w poradniach zdrowia psychicznego/leczenia uzależnień, tak jak jest to w Polsce. Jeśli nie to może Pan skorzystać z indywidualnej terapii DDA on-line, np. na platformie OcalSiebie.

Terapia obejmuje psychoedukację, identyfikację przeszkadzających Panu schematów zachowania oraz przekonań, pracę nad ich zmianą, pracę nad radzeniem sobie z emocjami oraz inne zagadnienia, które wynikną w trakcie terapii. Terapia trwa około pół roku.

Najlepiej jest gdy terapeuta prowadzący terapie jest terapeutą uzależnień czyli zna mechanizmy funkcjonowania rodziny w której rodzic jest uzależniony od alkoholu.

Gdyby Pan był zainteresowany taką formą terapii - zapraszam.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.