Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem mężatką mam 35lat bez dzieci.Obecnie nie pracuję.Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się napisać do psychologa,ale cały czas sądziłam,że to wstyd i że sama poradzę sobie z każdym problemem.Ja również mam problem z mamą.Od 7 lat nie żyje mój tata,brat od 6lat jest za granicą.Mama mieszka sama.Odkąd pamiętam w domu kłótnie były często z rodzicami,ale nie przez bicie,picie tylko przez sytuacje - relacje między rodzicami a dziećmi.Problem według mnie jest od śmierci taty.Mama nie wie co ze sobą zrobić.Jak jest w pracy to narzeka,jak ma wolne to mówi,że już nudno.Na początku poświęciłam jej więcej czasu,później były kłótnie,bo ja chce czas spędzać z mężem,znajomymi,innymi ludźmi niż z nią.Doradziłam jej kupno psa-było trochę lepiej.Ale kupiła owczarka niemieckiego,który nie został przeszkolony i pies do łatwych się nie zalicza.Sądziłam,że po śmierci bliskiej osoby pies "wypełni pustkę",by nie czuła się samotna.Nie mogę i nie chce non stop być w kontakcie z mamą.Pisze do mnie smsy,na facebooku,ale w sprawach nie istotnych,co zrobiła,gdzie była nawet jak ją nie pytam.Wysyła śmieszne filmiki,czy memy które przecież są w internecie w ilościach niepoliczalnych.Na początku odpisywałam krótko,później to miałam tego dość,a teraz moje nerwy sięgają zenitu,bo po wielu rozmowach-do mamy nie dochodzi,że nie chce by mi wysyłała takie smsy typu,że jest np.na działce i fajnie jakbym przyszła...(w poniedziałek rano,gdzie każdy załatwia jakieś swoje sprawy). Mam dość.Nic mnie nie cieszy.Problemy mnie przerastają,ale staram się myśleć mimo to pozytywnie.Szukam pracy,nie mam swojego mieszkania,pieniądze zarobione się kończą szybko,trwa ta epidemia.A do tego mama chyba sądzi,że będę jej "atrakcją weekendową"czy organizatorką wolnego czasu.Chciałabym z mężem wyjechać do pracy za granicę,bo nic mnie tu nie trzyma w kraju.Nie wiem też czy do tego nie będę zmuszona.Nie mamy dzieci.Mąż ma pracę-przedłużyli mu umowę na czas nieokreślony,ale zarobki w Polsce a za granicą -wiadomo jakie są i też chciałby wyjechać jak ja pojadę.Czy wyjazd byłby dobrym rozwiązaniem,by problem z mamą zniknął?Czy ona da sobie radę sama?Mój brat-jest w Polsce raz na rok,raz na 2lata,bo pracuje na stałe za granicą.

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.