Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie radzę sobie


Mr.trabels
 Share

Recommended Posts

Mam 26 lat dobrą pracę i narzeczoną i nie umiem tego docenić, czuję jakby to wszystko lada moment uciekło mi. Mam nerwobóle i miliony myśli na sekundę, wszystko pcha mi się do głowy. Partnerka mówi że wszystko wyolbrzymiam. Kocham ją i mi pasuje ale w chwilach zapomnienia się kiedy wszystko mnie wkurza kiedy nagle mam nawał myśli w głowie czepiam się jej wszystkiego nawet że mnie nie przytula czy się za długo nie odzywa, nawet żeby mnie zapewniała czy mnie dalej kocha chociaż tak naprawdę to wiem, najgorsze jest że dokładam do pieca i potrafię zranic słowami, a gdy ochłonę uświadamiam sobie jakim jestem dupkiem że ja ranie. W życiu prywatnym, jestem załamany, tracę ochotę już na wszystko, nie umiem powiedzieć o sobie że jestem dobrym człowiekiem, czasem uciekam do alkoholu z czego są większe problemy, już nie mam chory na nic i czasem modlę się o wypadek bo wbiłem sobie do głowy że może tak jakoś ktoś zwróci uwagę że mam problem, że się coś dzieje. I chociaż czasem tłukę sobie do głowy że czas się ogarnąć i tyle razy sobie to obiecałem to nie potrafię sobie z tym poradzić. Mam wrażenie że jestem samotny, że już nie mam nic i nic mnie nie czeka. Najgorszy jest ten kołtun myśli którego nie umiem powstrzymać, i przez ten kołtun myśli stan w który wpadam jakby lejkowy, zimny pot i czuję jakby wsrodku lądowała się bomba. Czasem nawet myślałem czy jeszcze chce mi się żyć.

Nie wiem czy to ma sens co napisałem, pisałem co myślę w danym momencie.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, te objawy, które Pan opisuje: niskie poczucie własnej wartości, obwinianie się, poczucie braku sensu i osamotnienia oraz natłok myśli powinien Pan skonsultować z lekarzem psychiatrą czy to nie jest stan depresyjny. Pisze Pan również, ze stosuje Pan alkohol jako sposób radzenia sobie z emocjami i trudnościami. Na to też trzeba zwrócić uwagę: jak często, jakie ilości, czy może Pan nie pić? To ważne w kontekście ewentualnego stosowania leków antydepresyjnych - nie można ich mieszać z alkoholem. Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.