Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Jak sobie z tym poradzić


PaulinaB
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem 27 letnią samotną matka. 7 miesięcy temu przeszlam ciężkie rozstanie z moim byłym. Obecnie mam nowego partnera spotykamy sie od 3 miesięcy, ale ja cały czas myślę o byłym. Mam z nim kontakt gdyż splacam mu auto. Ostatnio zaprosił mnie do siebie na kawę rozmawialiśmy dość długo, jest dla mnie bardzo miły gdy wychodzilam zaproponował mi sex, nie zgodziłam się wyszłam. Ostatnio z moim obecnym partnerem doszło między nami do zbliżenia po wszystkim czułam się okropnie łzy cisnęły mi się do oczu czułam się jak bym zrobiła coś złego a przecież nic złego nie zrobilam jesteśmy razem od 3 miesięcy. Nie wiem co mam robić czy mi to przejdzie, po rozstaniu z byłym bylam w kiepskim stanie leczyłam się na depresję i zalamanie. Mój obecny partner stara się jest dobrym człowiekiem rozumie przez co przechodzilam. Nie chcę go skrzywdzić, ale myśli o moim byłym same się nasuwają. Co ja mam robić. Czy to normalne? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Nie napisała Pani jakie myśli o Pani byłym partnerze się Pani nasuwają. Myślę, że to jest punkt wyjścia do zrozumienia Pani stosunku do poprzedniego partnera. To "co" Pani o nim myśli da Pani możliwość pracy nad tym "dlaczego" Pani o nim myśli. Znając przyczynę tych myśli będzie Pani mogła je kontrolować i zmienić. Razem z myślami pojawiają się również emocje - niech Pani przyjrzy się swoim uczuciom jakie wywołują myśli o byłym partnerze.

Na przykład co Pani myślała i jak Pani się czuła podczas zbliżenia z obecnym partnerem i dlaczego pojawia się u Pani poczucie winy "a przecież nic złego nie zrobiłam".

Może Pani zapisywać sobie sytuacje w których pojawiają się myśli o partnerze, dostrzec i nazwać swoje emocje a także zachowanie. Może Pani sama przeanalizować te zapisy, być może dostrzeże Pani w nich jakąś prawidłowość. Może też Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który doradzi Pani jak powstrzymywać i zmieniać niechciane myśli. Ale najpierw trzeba znaleźć ich przyczynę.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.