Jump to content

Moja narzeczona nie radzi sobie z epidemią


Andrzejd

Recommended Posts

Moja narzeczona bardzo ciężko znosi obecną sytuację. Przez ostatnie kilka dni była przybita ale udawało mi się ją czymś zająć żeby o tym nie myślała. Dzisiaj jednak od samego rana płacze w poduszkę, mówi że wszystko straciło sens, wszyscy umrzemy a wszystkie kwarantanny i hospitalizacje to tylko przedłużanie umierania. Nie chce umierać w męczarniach ani patrzeć jak umierają jej bliscy. Wykańczamy mieszkanie i spodziewamy się dziecka, ale ona nie chce w takim świecie żyć, mówiła mi wprost że chce zasnąć i się nie obudzić, mówiła że chce umrzeć. Od rana nic nie jadła, powiedziała że dzięki temu szybciej umrze. Strasznie się o nią martwię, o nią i nasze dziecko, nigdy taka nie była. Racjonalne argumenty, pocieszanie i rozmowa nic nie daje, wszystko kończy się kontrą że wszyscy umrzemy i nic nie ma sensu. Kilka dni temu zauważyłem że może mieć ze sobą problemy i chciałem żebyśmy poszli do specjalisty, ale zdecydowanie odmówiła. Co mam zrobić, jak mogę jej pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry Panu,

czas kwarantanny może wywoływać u nas i najbliższych wielorakie reakcje o różnym nasileniu. Podstawą wsparcia dla najbliższych, poza spotkaniem i rozmową ze specjalistą jest otwarta rozmowa o lęku. To perspektywa macierzyństwa w trudnym okresie, przebodźcowanie szumem informacji oraz szereg zmian w Państwa prywatnej rzeczywistości powoduje takie reakcje u Narzeczonej. Przede wszystkim proszę zadbać o wyciszenie w domu, Włączyć relaksacyjną muzykę, włączyć lekki film, przygotować wspólnie posiłek. Ograniczyć przy tak silnych reakcjach stresowych kontakt z informacjami - wyłączać na jakiś czas telewizor, radio, nie przeglądać tak często facebooka. Warto pomyśleć o przebywaniu w miejscu, gdzie Pana Narzeczona czuje się bezpiecznie, gdzie są najlepsze warunki do stworzenia "mentalnej odskoczni". Jeśli sposób postrzegania i myślenia Partnerki nie zmieni się w ciągu kolejnych 48h proszę o kontakt na skype - pomogę nawet poprzez formę korespondencji pisanej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.