Skocz do zawartości

Jestem załamana...


40latka

Polecane posty

Nie wiem od czego zacząć... 14 lat małżeństwa. Różnie się układało...raczej dobrze... A może i nie... Od 8 lat uprawiam sex w koszulce, w bluzce... Dlaczego? Bo mój mąż nie lubi mojego brzucha... Skąd wiem, bo powiedział mi to właśnie 8 lat temu... (byłam wtedy rok po ciąży i niestety ważyłam 70 kg przy wzroście 167)....przez 8 lat próbowałam schudnąć, nie udało się, dziś mam jeszcze 10 kg więcej. Generalnie jestem zadbana, aktywna zawodowo, wg mnie ubieram się z klasa, ale niestety GRUBA. Szczerze mówiąc przeszkadza mi to, ale raczej tylko dlatego, że widzę wzrok mego męża i jego fochy... Dziś pokłóciliśmy się o to, po raz drugi w życiu mój mąż oznajmił to słowami wprost, a nie podtekstami (a były często) że w naszym związku jest źle, bo mam brzuch taki jaki mam. 

Nie chce się tłumaczyć, że nie raz próbowałam dietetyk, siłownia... Od 25 lat leczę się u endokrynologa i niestety ciężko jest mi zbic wagę. Pewnie gdybym bardziej się starała, coś by z tego wyszło... pogodziłam się z tym. A dziś dostałam jak obuchem w łeb. 

Mój mąż twierdzi, że nic złego mi nie p powiedział.... Po prostu stwierdził, że jest między nami źle, bo mam wielki brzuch... Wg niego z uśmiechem powinnam położyć się z nim dziś do łóżka itd... Nie rozumie dlaczego płaczę... 

A ja... 

Chyba chciałam się wygadać... 

40latka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, bardzo Pani współczuje takiego męża, współczuje, że jest Pani z człowiekiem, który z tego co Pani napisała po prostu nie nadaje się do związku. Pani mąż jest człowiekiem, którego w ogóle absolutnie nie obchodzą Pani uczucia, że może być Tobie po prostu po ludzku przykro po uslyszeniu takiego tekstu, a branie pod uwagę uczuć drugiej połówki to podstwa i normlana rzecz w dobrze funkcjonującym związku, to jest po prostu mega przykre jak zachowuje się Pani mąż... Ludzie w normalnych związkach nie powiedzą czegoś co może zranić druga osobę i tego typu sprawy załatwiają zupełnie inaczej. Mało tego, najlepsze w tym wszystkim jest to, że mąż Panią manipuluje i próbuje wmówić, że wszystkie problemy w związku są po prostu spowodowane Pani brzuchem (to jest zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i niedojrzałe) a nie np. tym, że komunikacja w relacji kuleje, że on nie potrafi załatwić jak normalny człowiek pewnych rzeczy i że okazuje Pani totalny brak szacunku i totalny brak empatii. Mi się w głowie nie mieści żeby parter tak bagatelizował emocje u drugiej połówki.

Niech się Pani zastanowi nad tym związkiem bo nie wiem czy Pani w ogóle wie jak wygląda wartościowa, normalna, dobrze funkcjonująca ralacja? Przykro mi ale mąż Pani kompletnie nie szanuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź. Nawet nie wie Pani, jak dziś dużo dla mnie znaczy, że mi Pani odpisała. 

W sumie to spodziewałam się innej odpowiedzi, że mąż ma rację... Przyszło mi do głowy, że może wolałabym to niż potwierdzenie, że to nie tak powinno być... 

Nie wiem co się dziś ze mną dzieje... Generalnie jestem swiadoma swoich uczuć, emocji i przekonan... Dziś... marzę o tym, że rozstąpiła się ziemia, żebym zniknęła... Nigdy nie miałam w sobie takich pragnień... Nie wiem jak mam dalej żyć, w małżeństwie, w pracy (a pracę mam taką z ludźmi... może powinnam wstydzić się do niej iść)... moje poczucie własnej wartości spadło poniżej zera (a wydawało mi się, że jest wysokie-ale to chyba pozory)... 

Wstydzę się o tym powiedzieć przyjaciółce, komuś znajomemu... może oni myślą to samo, a wszystkie sympatie to ściema... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za Panią kciuki, jest Pani mądrą i bardzo wrażliwą osobą, to załamanie nie przyszło tak sobie,  to co robi Pani mąż to niszczenie psychiczne. Jeśli będzie Pani płakać to pokaże mu Pani tylko swoją słabość i bezsilność. Może pora porozmawiać stanowczo, jasno określić co się Pani nie podoba, co boli. Możemy sobie nie życzyć pewnych zachowań w stosunku do nas. Proszę też spojrzeć z innej strony na swojego męża - czy jest taki idealny ??,.. raczej nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?
    • 0 komentarzy
      Feministki głoszą hasło "przemoc ma płeć" (w domyśle - męską). Tymczasem chociażby raport "Diagnoza przemocy wobec dzieci 2023" wskazuje, że: "Sprawcami przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci ze strony bliskich dorosłych najczęściej byli rodzice - ojcowie (odpowiednio, 39% i 35%) i matki (odpowiednio 43% i 31%)." Niechętnie pokazuje się tego typu dane, ale warto je znać mimo że uporczywie marginalizuje się takie informacje, co stanowi element kultury anulowania (cancel culture, cenzura tego co nie przystaje do ideologii).
      Zachowujmy trzeźwy osąd i wielką czujność, empatię, kiedy widzimy przekazy niewiarygodnie tendencyjne, jednostronne, a przy tym ewidentnie używane do celów politycznych, propagandowych czy nastawione na promocję różnych fundacji pozyskujących środki z budżetów publicznych oraz innych źródeł (w grę często wchodzą bardzo duże kwoty). W takich wypadkach istnieje bowiem ogromne ryzyko, że zostaniemy zmanipulowani lub okłamani. 



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.