Jump to content

Czy to toksyczny związek?


Nowa

Recommended Posts

Witam. Jestem kobietą. Mam 31 lat. Od 13 lat jestem w związku małżeńskim. Mamy dwoje dzieci. Potrzebuję porady na temat mojego małżeństwa. Wygląda ono tak jakbym była w toksycznym związku. Jest zazdrość i to myślę że trochę chorobliwa. Mąż chce kontrolować wszystko co robię. Potrafi dzwonić i sprawdzać co robię i z kim. Nie mam znajomych chyba że od jego strony. Nie mogę wychodzić sama do kina i na piwo, broń boże na imprezę. Próbuje odciąć mnie od siostry z którą mogę czasami sama porozmawiać i do niej pojechać. Jedno spotkanie w tygodniu jest dopuszczalne przy następnych jest już problem. Mogę wychodzić tylko wtedy kiedy on gdzieś wychodzi. Często nie robię czegoś tak jakby on chciał albo niewystarczajaco się staram. W kłótniach jest brak szacunku, wyzwiska, zdążyła się przemoc. Często wyżuca mi zarobki że są zbyt małe(pracuję u niego w firmie i niby jest wspólna ale w kłótnia mówi że powinnam dokładać się do rachunków)Ogólnie mąż jest bardzo zaradny i jak się nie klócimy bardzo dobry, troskliwy(czasami aż za bardzo). Dba o mnie dom i dzieci. Potrafi wszystko sobie zrobić. Z boku patrząc idealny mąż. Nie wiem co myśleć o tym wszystkim jestem bardzo nieszczęśliwa w małżeństwie czuję się jak robot, robię wszystko bo muszę. Chcę być niezależna ale jak coś jest nie po jego to są kłótnie. Przepraszam za tak długi opis ale ciężko opisać 17 lat w kilku zdaniach(4 lata byliśmy razem przed ślubem). Poradzicie mi coś bo nie wiem jak sobie radzić.

Link to comment
Share on other sites

Jest to bardzo toksyczny związek a Pani jest ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. Najlepiej będzie jak pójdzie Pani na policję i złoży zeznania, że mąż znęca się nad Panią. Proponuje po prostu sie spakować i wyprowadzić oraz rozwieść się z mężem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.