Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Depresja


bartek9210
 Share

Recommended Posts

Mam taki problem, mianowicie moja dziewczyna cierpi na depresje (prawdopodobnie, nie była u lekarza). Z tego co się dowiedziałem to taka osoba potrzebuje dużo wsparcia i bliskości od ukochanej osoby, a problem polega na tym że ja jestem marynarzem i nie mogę być obecnie przy niej. Jej stan się ostatnio pogarsza z dnia na dzień, a tylko ja tak naprawdę wiem co jej dolega. Moja dziewczyna jest studentką, została teraz sama w domu i bardzo się boję że może sobie coś zrobić (powtarza że sobie nie poradzi). Już nie wiem co mam robić, zastanawiam się aby powiedzieć o wszystkim jej rodzicom którzy się nie domyślają co się dzieje, ale jak tylko o tym wspominam to wpada w dosłowną histerie i absolutnie zabrania mi z nimi rozmawiać na ten temat. O pójściu do lekarza też nie chce słyszeć. Proszę o radę bo naprawdę skończyły mi się już pomysły. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Pana dziewczyna powinna zgłosić się do lekarza psychiatry ale też endokrynologa - zaburzenia tarczycy dają objawy podobne do objawów depresji. Dobrze gdyby miała wsparcie u rodziców gdy Pana nie ma w domu. Leczenie depresji wymaga zaangażowania bliskich. Nie wiem jakie są powody tego, że nie chce aby rodzice wiedzieli o jej stanie? Gdyby jej zachowanie Pana niepokoiło, wypowiadała treści samobójcze proszę niezwłocznie wezwać pogotowie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.