Jump to content

chora zazdrość bez powodu?


Recommended Posts

Od ponad pół roku jestem zaręczona. Mój narzeczony to wysoki brunet, który wie, że podoba się kobietom. Ja zaś jestem hmm... chyba taką przeciętną kobietą - ładną ale może nie aż miss. Chodzi o to, że on wcześniej był kobieciarzem. Przede mną zdradziła go dziewczyna z którą był prawie 5 lat i później chciał się za to odegrać na wszystkich spotkantych kobietach - mówiąc krótko, wykorzystywał je, rozkochiwał i zostawiał. Aż poznał pewną z dwójką dzieci. Z nią sprawa trwała trochę dłużej. Ale później pojawiłam się ja i już zostałam w jego życiu. Ale właśnie o tą dziewczynę chodzi. Nie wiem dlaczego ale same jej imię doprowadza mnie do szału. Wiem, że on nic do niej nie ma i by nigdy do niej nie wrócił ale jakoś czuje jak gotuje się we mnie jak o  nią chodzi albo ktoś o niej wspomni. Ostatnio nawet nad ranem napisała mu sms, że go kocha a on nie miał jej nr. Na drugi dzień jak pytał sie o co chodzi kto to to okazało się, że to właśnie ona ale "jakby wcale nie pamiętała", że napisała mu że go kocha ( z portali społecznościowych wnioskuję, że była na imprezie i się napiła - mamy wspólnych znajomych). On oczywiście to olał i powiedział, że ma to gdzieś ale dla mnie to dziwne. No bo po co do niego takie rzeczy wypisuje skoro wie, że ma narzeczoną i ma ją gdzieś. Najgorsze jest, że on zawsze mówi, że źle zrobił ją raniąc, że jej strasznie doje**ł, że ją zranił - a czuje, że w tamtym okresie gdybym nie zaczęła zmieniać jego nastawienia do kobiet ze mną by też tak postąpił ale o mnie by tak nie powiedział, miałby mnie gdzieś gdybym była na jej miejscu. Odbija mi na jej punkcie dosłownie. Zawsze sprawdzam, czy nie ma jej gdzieś niedaleko ( mieszka blisko ). śledzę, ją na portalach, sprawdzam czy aby nie idzie do tego samego miejsca w weekend co my - a zarazem chciałabym spotkać się z nią twarzą w twarz i zapytać czy naprawdę coś jeszcze do niego czuje. nie wiem co już robić - nie chce zwariować, chce cieszyć się związkiem i przyszłym ślubem , który już niedługo ma się odbyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.