Jump to content

Jak pracować nad sobą by opanować emocje.


fzpragi

Recommended Posts

Mam 25 lat. Mam dobrą pracę. Podróżuję. Żyję życiem jakim zawsze chciałam.

Wszystko w życiu ułożyło mi się tak jak tylko można sobie tego wymarzyć. Po wielu latach poznałam troskiliwego mężczyznę, któremu we wszystkim mogę zauafać, który oczekuje od życia podobnych rzeczy.

Niestety często kłucimy się o różne drobne szczegóły. Oboje mamy wybuchowy charakter. Wszystko byłoby normalne, gdybym nie wpadała przy tym w histerię. Tracę panowanie nad tym co mówię, ostatnio powiedziałam że jest najgorszą rzeczą, która przydażyła mi się w życiu.  Wypiłam wtedy kilka drinków. Na drugi dzień nie byłam świadoma ani tego że tak się czułam ani tego że to powiedziałam.

Zauważyłam, że mam problemy z samooceną. Nawet drobna krytyka może wyprowadzić mnie z równowagi. Zależnie od dnia, czasami w pełni się akceptuję i dobrze czuję ze sobą czasami ciężko mi spojrzeć na siebie w lustrze.

Mężczyzna z którym jestem jest cierpliwy, wierzy że mogę pokonać swoje słabości. Jak mogę pracować nad sobą żeby zaakceptować siebie a tym samym więcej myśleć o nim niż o sobie.

W mojej historii ważne jest to, że od wielu lat walczyłam z obrazem przeszłości, który okazał się prawdziwy. Byłam molestowana będąc małym dzieckiem. Był to krótki jednorazowy epizod, można powiedzieć nic znaczącego w porównaniu z tym czego doświadczyły wtedy inne dziewczynki. Martwi mnie jednak to że brak własnej wartości i powracające poczucie bycia ofiarą pochodzą właśnie z tego. 

Prosiłabym o pomoc, może polecenie jakiejś lektury, która pomoże mi odkryć siebie i opanować swoje słabości.

Dziękuję :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.