Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Karola 567

Co myślicie o wynikach badań psychologicznych mojej 14 letniej córki? Czy można jej jakość pomóc?

Recommended Posts

Badanie testem wisc-r wykazało że ogólny rozwój umysłowy mieści się w przedziale inteligencji niższej niż przeciętna. Rozwój poszczególnych funkcji poznawczych jest niecharmonijny. Mocną stroną uczennicy są spostrzegawczość myślenie przyczynowo skutkowe w oparciu o materiał graficzny rozumienie norm i zasad społecznych wiadomości zasób posiadanego słownictwa oraz zdolność do klasyfikowania. Wyżej wymienione zdolności przyjmują wynik na poziomie normy wiekowej. Rozwój ponizej przeciętnej przyjmują analiza i synteza materiału wzrokowego. Deficyty występują w trwałość pamięci werbalnej rozumowaniu arytmetycznym tempie uczenia się wzrokowo - ruchowego oraz umiejętność organizowania materiału wzrokowego w większe całości. 

Link to comment
Share on other sites

@karola567 wynik testu to tylko fragment obrazu Twojej córki. Kolejny element to np. wyniki nauki w szkole, z czym sobie radzi z czym nie lub jej relacje z rówieśnikami. Rozwój człowieka nie jest harmonijny i córka może nadgonić obszary opisane tu za deficytowe. Zresztą podczas robienia testu mogła mieć gorszy dzień czy być zestresowana.

Jeśli coś Cię niepokoi to możesz porozmawiać z pedagogiem szkolnym czy córka powinna uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych lub dodatkowych. Możesz zwrócić się do psychologa dziecięcego, żeby przeprowadził z córką inne testy bo wynik tylko jednego testu może być mylący.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.