Jump to content
 • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

skutki ADHD


lubiekornflakes

Recommended Posts

Dzień dobry,

studiuję psychologię więc mniej więcej znam swoje mocne i słabe strony, spektrum problemów z jakimi się zmagam ich przyczyny i konsekwencje itp. i chodziłam już też rok do psychologa gdzie przepracowałam już wiele rodzinnych problemów.

Pochodzę z rodziny pełnej skrajności, mama brzydko mówiąc "nierób" na garnuszku rodziców przez całe życie, tata super, ale wszystko robi po najprostrzej linii oporu (już jest na emeryturze) i pije kilka piw dziennie. Są po rozwodzie. Natomiast dziadkowie - rodzice mamy, ludzie kochani, ale "ą ę" krótko mówiąc, dziadek lekarz, babcia protetyk dentystyczny i niespełniona polonistka - ludzie bardzo wymagający.

Ja gdzieś pośrodku - rodzice którzy (mam poczucie) zupełnie nic mnie nie nauczyli, mama wiecznie krzycząca, karząca i niezadowolona i dziadkowie którzy kochali, ale wymagali perfekcji. ( Byłam już u dwóch psychologów i nie mam stwierdzonych póki co żadnych zaburzeń). Natomiast podejrzewam u siebie przynajmniej to że miałam ADHD. Raz szukali chętnych do badania osób z ADHD lub z podejrzeniami, tym bez diagnozy kazali wypełnić obszerny formularz i według niego zakwalifikowałam się na badanie. Ma to dzisiaj takie konsekwencje, że moje funkcje poznawcze bardzo słabo pracują. Szczególnie pamięć krótkotrwała, uwaga, ogólnie jestem roztargniona, praktycznie niczego nie jestem nigdy pewna czego się nauczyłam, jedynie testy mi dobrze idą jak się uczę dzień przed. Problem przejawia się najbardziej w pracy, przechodziłam już przez różne prace ale najgorsze są biurowe itp (tabelki, liczby, porównywanie dwóch plików - dramat). W każdej pracy czuję się nie pewnie choć już na szczęście znalazły się takie prace dla mnie w których się samorealizuje i jestem w nich całkiem dobra - co kosztowało mnie dużo pracy nad sobą.

Do sedna -> jaki sposób mogłabym poprawić moją sytuację poznawczą i nabrać pewności siebie w pracy? Dodam, że najgorsze jest moje przekonanie że wszystkiego mogę się nauczyć tylko na bardzo podstawowym poziomie, wszystko byle jak i o słabej jakości. Jak mogę pracować nas swoim profesjonalizmem i jak prekroczyć pewną barierę żeby być w czymś dobrym, żeby coś umieć dobrze?

Link to comment
Share on other sites

Jak widać wyżej również mam trudności z rozumieniem instrukcji, dopiero któryś raz jak popatrzę na instrukcje wyłapuje z niej wszystkie informacje, więc zamieszczam tekst już zgodnie z nią:

 

 1. Jestem kobietą, studentką psychologii, mam 24 lata. Mam trudne relacje rodzinne tzn same nieudane małżeństwa w tym rozwód moich rodziców, mama "nierób" brzydko mówiąc na utrzymaniu dziadków, a tata zabawny, fajny gość ale wszystko robi po najprostrzej linii oporu i pije kilka piw dziennie , jest już na emeryturze.  Ogólnie rodzice obydwoje uważani przez wszystkich za czarne owce w ich danej rodzinie. Dziadkowie wysoko postawieni, bardzo wymagający.
   
 2. ( Byłam już u dwóch psychologów i nie mam stwierdzonych póki co żadnych zaburzeń). Natomiast podejrzewam u siebie przynajmniej to że miałam ADHD. Raz szukali chętnych do badania osób z ADHD lub z podejrzeniami, tym bez diagnozy kazali wypełnić obszerny formularz i według niego zakwalifikowałam się na badanie. Ma to dzisiaj takie konsekwencje, że moje funkcje poznawcze bardzo słabo pracują. Szczególnie pamięć krótkotrwała, uwaga, ogólnie jestem roztargniona, praktycznie niczego nie jestem nigdy pewna czego się nauczyłam, jedynie testy mi dobrze idą jak się uczę dzień przed. Problem przejawia się najbardziej w pracy, przechodziłam już przez różne prace ale najgorsze są biurowe itp (tabelki, liczby, porównywanie dwóch plików - dramat). Ostatnio nie przedłużyli ze mną umowy po 3 miesięcznym okresie próbnym. W każdej pracy czuję się niepewnie choć już na szczęście znalazły się takie prace dla mnie w których się samorealizuje i jestem w nich całkiem dobra - co kosztowało mnie dużo pracy nad sobą.
   
 3. Próbuję różnych prac i szukam swoich zainteresowań aby ostatecznie wybrać pracę w której nie będę się czuła źle i nie będę źle traktowana, czasami próbuję robić ćwiczenia na pamięć, dużo czytam psychologicznych treści i dużo rzeczy robię na co dzień.
   
 4. Jakie ewentualnie masz pytania odnośnie problemu? 
  W jaki sposób mogłabym poprawić moją sytuację poznawczą i nabrać pewności siebie w pracy? Dodam, że najgorsze jest moje przekonanie że wszystkiego mogę się nauczyć tylko na bardzo podstawowym poziomie, wszystko byle jak i o słabej jakości. Jak mogę pracować nas swoim profesjonalizmem i jak przekroczyć pewną barierę żeby być w czymś dobrym, żeby coś umieć dobrze?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • ksiazka.jpg

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.