Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Hej, mam 19lat 3 miesiące temu zmarł mój tato. Nagle ale bardzo ciężko. Przeżyłam to bardzo masakrycznie i do tej pory tak jest... Nie potrafię żyć... Jestem obecnie w klasie maturalnej a za rok biorę ślub. Każdy dzień jest coraz gorszy. Wszystko trzymam w sobie wiem nie jest to dobre ale nie chce nikogo obarczac tym co czuje ja. Z tatem bylam bardzo bardzo blisko a teraz zostałam sama... Nie daje rady... 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

śmierć osoby bliskiej, zwłaszcza jeśli Pani była blisko z tatą to ogromnie trudne przeżycie. Trzy miesiące to krótki okres na to aby przejść żałobę. Doświadcza Pani wielu negatywnych uczuć, ale świadome przeżycie ich jest potrzebne aby mogła się Pani pogodzić ze stratą. Akceptacja straty oznacza, że wspomnienia o tacie nie będą tak bolesne.

Okres trwania żałoby jest inny dla każdego z nas. Na pewno nie powinna Pani tłumić w sobie tych uczuć. Potrzebuje Pani rozmowy i wsparcia. Czy może Pani porozmawiać o tym z osobami bliskimi? Narzeczonym lub przyjaciółmi? Nie musi się Pani obawiać, że ich Pani obarczy swoim problemem. Dziś Pani potrzebuje szczerej rozmowy a w przyszłości być może oni będą takiej potrzebować.

Może Pani również zgłosić się do psychologa aby przejść proces żałoby przy wsparciu specjalisty.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.