Skocz do zawartości

Jak lepiej to rozplanować?


zuzcyb

Polecane posty

Witam. Jestem 18-letnią uczennicą technikum. Staram się zawsze wykorzystywać swój czas w 100% i potrzebuję tylko rady :)

Staram sie dobrze uczyć jeśli chodzi o oceny, zdać dobrze maturę, egzaminy zawodowe, ale uczę się też języków obcych. Bardzo dużo trenuję i trzymam zdrową dietę. Nie powiem, że brakuje mi czasu, absolutnie nie, za to powiem, że brakuje mi siły, albo tak sobie wmawiam? No właśnie.

Rano wszystko jest dobrze oraz podczas szkoły. Dużo się uczę również podczas przerw w szkole, ponieważ nie lubię takiego marnowania czasu. Zawsze jak robię przerwy w nauce, to mam wyrzuty sumienia. Po szkole już zupełnie nie mam siły na naukę, jestem zupełnie zmęczona psychicznie. Jadę wtedy rowerem na trening, trenuję ok. półtorej godziny (cardio, treningi siłowe, gimnastyka, kręgosłup) i rowerem wracam do domu. Wtedy w domu jestem różnie... czasami już o 16:30, czasami dopiero 19:00. I wtedy też chciałabym się uczyć, ale czuję takie znużenie... po prostu mam ochotę położyć się i słuchać muzyki, nic więcej nie robić, albo ewentualnie popisać, pogadać z chłopakiem. I teraz pytanie: czy powinnam temu ulegać, tej chęci nic nierobienia? Zawsze potem źle się czuję, mam wyrzuty do siebie. A może odpocząć w ten sposób np. przez 45minut, a potem znowu wziąć się do roboty? Po takim wysiłku fizycznym, natlenieniu powinno być w końcu lepiej... (natlenienie, bo z treningu rowerem do domu to niecała godzina jazdy). 

Śpie oczywiście normalnie, 7-8h. 

Jest jeszcze coś, co myślę, że ma bardzo znaczący wpływ na to wszystko... A mianowicie mój introwertyzm i niechęć życia z ludźmi. Wszelkie kontakty z ludźmi mnie męczą i straaaasznie stresują. Jestem jedyną dziewczyną w klasie, co jest jeszcze większym utrudnieniem. Czuję się jakby osaczona, trochę odizolowana. Nauka w szkole mnie męczy, ponieważ wokół mnie są inni ludzie i nie mogę przez to skupić się na wielu rzeczach i czuję niepokój, strach, również przez nauczycieli. To wszystko jest strasznie stresujące. O tak, stresu w ciągu dnia odczuwam bardzo dużo, ale tylko w szkole. Dodam, że jedyną osobą, z którą rozmawiam w szkole jestm mój chłopak i z nim naprawdę jestem sobą i z nim jestem zupełnie normalna, uwielbiam rozmawiać z nim. 

 Jeszcze jedna sprawa - jestem na kierunku, którego dosłownie nienawidzę. Mechatronika. Stresuje mnie to bardzo, bo ciężko mi wchodzi ta wiedza, mam słabo rozwiniętą wyobraźnie przestrzenną więc ciężko mi, a nauczyciele są bardzo wymagający. Ale to nie jest dla mnie jakiś duży problem, codziennie się tego uczę i wiedza i umiejętności się poprawiają. Najgorsze są praktyki, nie dość że dużo osób dookoła, co powoduje duży stres, to jeszcze trudne rzeczy do zrobienia, co powoduje jeszcze wiekszy stres. Ale nie przepiszę się, byłoby tak wszędzie, tylko nie na językach obcych (wolę jednak to studiować, a dodatkowo mieć zawód technika). W każdym razie nie przepiszę się i proszę, nie chcę czytać abym jednak to zrobiła... prosze nie marnować swojego czasu. Byłoby tak samo wszędzie, bo wszystko mi ciężko wchodzi do głowy, więc już lepiej skończyć tego mechatronika.  

Jak sobie z tym stresem radzę? No po prostu fajki(elektroniczne). Wychodzimy na przerwach w szkole i sobie palimy. Rzecz w tym, że naprawdę pomaga mi się to skupić i uspokoić. Palę tylko w szkole, potem już nie czuję tej potrzeby, bo nie czuję takiego napięcia.

I tak naprawdę jedyną rzecz, o którą chcę się zapytać specjalistów (dziękuję ze jesteście i że mogę to zrobić przez internet!<3) jest to, jak to wszystko zaplanować... Ja naprawdę nie mam już siły psychicznej po szkole? W końcu zrobiłam przerwę, którą był trening. Jak to wygląda u innych ludzi, potrafią uczyć się cały dzień a i tak dają radę. W końcu jest tyle nauki, jeżeli po szkole nie będę się uczyć no to już niczego nie zdam... Może jakoś inaczej to zaplanować? Może mieć siłę woli i uczyć się mimo braku chęci? Bo może to po prostu tylko lenistwo. Myślę, że możecie mi pomóc, w końcu znacie się idealnie na wnętrzu człowieka. Drzemki półgodzinne raczej mało dają, nadal jestem po tym zmęczona. Proszę o radę :) A w szkole? Powinnam robić przerwy od nauki? Na przerwach zwykle nie czuję takiego zmęczenia psychicznego i mam ochotę się uczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.