Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

xcxxx

Problemy nastrojowe

Recommended Posts

Witam. Mam 18 lat i od długiego czasu borykam się z kilkoma problemami dotyczącymi głównie mojego nastroju. Od ok 5 lat miewam problemy ze swoją osobowością. Dawniej miewałam często napady agresji, myśli samobójcze, silne przeczucie braku sensu istnienia, ogromne problemy z relacjami, napady lękowe. Przez okres 5 lat wiele się nie zmieniło, jedynie zauważyłam u siebie zmianę w reagowaniu na konfliktowe sytuację. W takich momentach zachowuje większy spokój i opanowanie niż kiedyś kiedy wybuchałam bardzo szybko gniewem. Teraz zamykam się w sobie, mimo wszystko po czasie mam często poczucie winy że zamknęłam się na świat a nie rozwiązałam problemu. Ale czasami jeszcze zdarza mi się robić z małych problemów duże problemy. Niestety, rozumiem to dopiero po czasie. Obecnie najbardziej mi doskwiera fakt mojego codziennego a najbardziej objawiającego się wieczorami, kiedy zostaje sama, samopoczucia. Nawet w momencie w którym wszystko jest w porządku i nie mam żadnego powodu do smutku nagle zaczyna mi doskwierać uczucie przygnębienia. W 10 min potrafię ze śmiechu przejść w płacz. W chwilach kiedy zostaje sama ze sobą na dłużej jest to dla mnie bardziej odczuwalne, odczuwam lęk, smutek, chęć płaczu, nie mogę znaleźć sensu istnienia. 

Bardzo chciałabym chociaż wiedzieć co może mi dolegać i czy jest na to jakiś sposób na wyleczenie. 

Dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przyczyny takiego samopoczucia mogą być różne. Dlatego powinnaś najpierw wykluczyć przyczyny somatyczne np. niedoczynność tarczycy. W tym celu zapisz się na wizytę do lekarza endokrynologa. Jeśli to nie rozwiąże problemu zgłoś się na konsultację do lekarza psychiatry. W obu przypadkach, zależnie od rozpoznania, lekarze zasugerują Ci leczenie.

Zadbaj o siebie korzystając ze specjalistycznej pomocy lekarzy i psychoterapeutów. Dobrze, że szukasz takiej pomocy choćby na tym forum.

Gdyby myśli samobójcze się pojawiały i nasilały koniecznie zadzwoń pod numer 112 aby uzyskać pomoc.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.