Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Mam już siebie dosyć


Atletka91

Recommended Posts

Jestem 28-letnią mamą 2-letniej córki. Pracuję na stanowisku specjalistycznym w dużej firmie. Spodziewam się właśnie drugiego dziecka (nieplanowane).

 

Mam problem ze sobą, który nasilił się w zeszłym roku, odkąd przeprowadzilliśmy się do rodziców męża. Mam duże wahania nastrojów. Są okresy czasu, kiedy mam mnóstwo energii, jestem zorganizowana, optymistycznie patrzę na wszelkie problemy. Coraz częściej jednak pojawiają się te gorsze czasy, kiedy wszystko mi się sypie. W pracy ciężko, choć to moja jedyna ostoja (uwielbiam moją pracę). Rozczarowuję teściów, mojego męża, moich rodziców.... Mam wrażenie że mnie nie chcą, że jestem intruzem.  Czuję się niepotrzebna, napiętnowana za każdy mój błąd. To wszystko potęguje nienawiść do siebie samej. Mam siebie serdecznie dość. Ostatnio mam myśli samobójcze, ponieważ chciałabym już z tym skończyć. 

Rozczarowuję męża, bo wyjeżdżam w delegacje służbowe, które są częścią mojej pracy. Rozczarowuję męża, bo nie siedzę w domu i nie sprzątam. Rozczarowuję męża, bo nie schodzę do rodziców i nie spędzam z nimi czasu. Jestem przekonana że byłoby mu lepiej beze mnie. 

W tych gorszych momentach nie mam żadnego wsparcia. Mam wręcz wrażenie, że kopią leżącego. Mam coraz częściej niekontrolowane wybuchy płaczu.

Czy można to nazwać depresją? Co mi się dzieje? Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Edited by Atletka91
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.