Jump to content

schizofrenia


Recommended Posts

Jestem Pracujacym od tygodnia mężczyzną stanu wolnego w wieku 25 . Moj problem trwa od 2lat choc nie jestem wstanie sie sprecyzowac bo nie pamietam dokladnie daty koncowka 2016roku podajrze. Zazywalem amfetamine i pracowalem i sie zaczeła moja choroba. Strasznie ciązy mi funkcjonowanie wstawanie z łozka codzienne czynnosci sprawiaja mi straszny problem zniechecenie przelamanie sie do sprzatania ogarniecia sie nie mam sil fizycznych Rzadko rozmawiam z kimś przez dluższy okres czasu. Staram sie wyjsc do znajomych ale po chwili spotkania mam pustke w glowie nie mam o czym rozmawiac jestem nie obecny rozkojarzony odczuwam straszny dyskomfront moje slownictwo zrobilo sie ubogie i wypowiedzi mam problemy z mysleniem wypowiadniem sie stanem emocjonalnym przy wypowiadoniu sie w nerwach czuje ze brzmie niedorzecznie nie tylko w nerwach czuje sie nie dorzecznie. Mam okropna obcosc odczuc przy dotyku i nie tylko strasznie skupiajaca sie na ustach jamie ustnej jezyku. Patrzac na jakies rzeczy przypominajace cos wyobraznia dopowiada mi przerozne rzeczy "skojarzenia". Momentami potrafie czuc postacie ktore sie sponiewieraja lub probuja mi "dokuczyc" przy jedzeniu. Zdazało mi sie nie chciec wstac z łozka z powodu tych wszytskich problemow i braku sil przez dluzszy czas z nadzieja ze to po prostu minie ze zaczne zdrowieć. Przy wykonywaniu czynnosci mam wrażenie że coś chce mi dokuczyć żeby nie wyszło... Zdazaja sie przywidzenia jakies postacie i nie tylko. Nikt nie zna mojego problemu z rodzina nie potrafie rozmawiac i nie mam dobrych kontaktów. Mam problem ze sprecyzowaniem tych dolegliwości. Czasami słysze glos ktory odczytuje za na glos to co czytam albo przy rozmowie wyprzedzajacy moja wypowiedz i komentujacy czynnosci co jakiś czas na chwile obecną. NIe wiem co mam robić chce wyjść do ludzi zaczać funkicjowac społecznie ale ciężko mi z tym wychodzac ze znajomym nie ma co robić o czym mówić. Glosy ignoruje nie wyobrażam sobie żebym probował z nimi rozmawiać staram się myślec pozytywnie ze wszystko będzie wporządku. Do wszystkiego sie zmuszam próbuję funkcjonowac pracować choć jest cieżko fizycznie.. W domu słysze tylko musisz iść do pracy więc wybrałem się z przymusu bo miałem nadzieje ze się mój stan zacznie poprawiać i wtedy chciałem iść do pracy. Staram się brać witaminy ruszać ćwiczyć. Czytałem o tej chorobie i chcę sie dowiedziec czy leczenie jest tylko farmakologicznie czy są jakieś samodzielne sposoby leczenia tego ? NIe umiem o tym rozmawiać nie wiem gdzie się udać do jakiego specjalisty jak to bedzie wygladało czy po rozmowie poprostu dostałbym recepte bez żadnej hospitalizacja by zaczać na nowo funkcjonowac bo hospitalizacja jest wykluczona problem jest naprawde nie zręczny. Nie ma po czymś takim żadnej adnoctacji w papierach? . Dla mnie najlepiej by było opisać problem i uzyskać recetpe na leki bez żadnych problemow. Jak by to wyglądało co powinienem zrobić od czego zaczac

Edited by Priv
Link to comment
Share on other sites

Przez długi okres czasu nie zażywam żadnych narkotyków..  W takim przypadku nie ma żadnych adnotacji w papierach na temat choroby psychicznej w dokumentacji o stanie psychicznym ? Nie chce problemów żadnych. Psycholog wystawiając diagnozę i proponując leczenie nie ma takiego obowiązku odnotowania tego strasznie jestem zrażony co do tego dlatego chcę dopytać bo fakt muszę zacząć działać a nie chcę być naznaczony przez to ze udam się do psychologa i zacznę leczenie. Wiadomo że chciałbym zrobić to bez żadnych konsekwencji.

Pozdrawiam i Dziękuje za odpowiedz.

Edited by Priv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.