Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Vacek

Mam wspaniałe plany, ale nie potrafię podjąć wyzwania

Recommended Posts

Witam. Myślę że mam syndrom dda, albo raczej ddd. Ale chciałbym pozbyć się pewnego problemu, który szczególnie utrudnia mi życie. Mam 41 lat, jestem mężem i ojcem. Mam dobre pomysły i plany, jednak zawsze pojawia się blokada przy ich realizacji, co przekłada się na ciągłe trudności finansowe. Ojciec ciągle mnie kontrolował, nawet w sprawach w których powinienem decydować ja. Teraz nie potrafię się przełamać i po prostu działać. Jak się tego pozbyć?

Edited by Vacek
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Poruszył Pan temat blokady przed podjęciem działania, DDA lub DDD oraz kontrolującego ojca. U osób z zaburzonych rodzin często pojawiają się mechanizmy obronne takie jak perfekcjonizm lub obawa przed podjęciem działania przechodząca w prokrastynację.

Przede wszystkim powinien Pan zaobserwować co Pan myśli gdy Pan zastanawia się nad realizacją swoich planów. Może "słyszy" Pan głos kontrolującego ojca, a może czeka Pan na jego przyzwolenie? Zaobserwowanie swoich mysli i przekonań jest kluczowe aby znieść blokadę. Gdy Pan  je dostrzeże i zrozumie może Pan zastanowić się czy one są prawdziwe.

Warto aby porozmawiał Pan o tym z psychoterapeutą. Czasami przekonania są tak utrwalone, że osoby nawet ich nie zauważają a one znacząco, negatywnie wplywają na ich życie.

W terapii może Pan rozbroić też inne mechanizmy z zakresu DDA czy DDD.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.