Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

ElaEla

Jak ratować małżeństwo?!

Recommended Posts

Witam, 

Mam 30 lat, jesteśmy 4 lata małżeństwem. Mój mąż nie potrafi wybaczyć mi, że w 2 lata temu nie powiedziałam mu, że kolega z pracy zaczął do mnie pisać, przez co kiedy któregoś wieczora ten kolega coś napisał, mój mąż to zauważył i uznał za zdrade. Z mojej perspektywy wyglada to tak, że kolega pisał do mnie, nie ja do niego, treści były ogólne, nigdy nie zeszły na zły tor. Uznałam, że jeśli kolega zacznie pisać dziwne rzeczy to wtedy powiem mężowi, a tak pisał jakieś głupoty co uznałam za nieszkodliwe. To był  błąd, moglam od razu powiedzieć mężowi wtedy by tak nie było jak jest. Dodatkowo okłamałam męża parę  razy jeszcze, że  ten kolega już  nie piszę  ale pisał  cos jeszcze, ukrywałam przed mężem treści tych wiadomości choć nic w nich nie było niestosownego co sam później stwierdził. Nie powiedziałam  mężowi, bo sie bałam jego reakcji, nie chciałam tego znow przeżywać tych strasznych chwil. Od tego czasu nie jest miedzy nami dobrze, mąż ciagle robi mi dogaduszki typu "do kogo znowu piszesz?", "co jesteś taka wesoła? pewnie ktoś ci umilał pracę?", widzę, że mi nie ufa. A ja coraz bardziej jestem zniechecona, nie mam ochoty juz się śmiać, czerpać radości z życia i naszego małżeństwa, do tego dochodzi brak seksu z mojej strony albo w znikomych ilościach i to tylko plan minimum nic poza to nie wychodze. Mąż mówi, że mnie kocha, ja też chce z nim być. Chcę tego małżeństwa, tej miłości ale potrzebuje pomocy. Chce mieć większą ochote na seks (biore tabletki antykoncepcyjne), chcę żeby Mąż mi się znów podobał. Mąż daje mi do zrozumienia, że nigdy mi nie wybaczy, jak z tym żyć? jak sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

jeśli dobrze rozumiem Pani wpis to mąż daje Pani znać, ze nigdy nie wybaczy Pani tego, że komunikowała się Pani z kolegą z pracy i nie powiedziała Pani o tym mężowi. Komunikacja dotyczyła tematów ogólnych. Mąż przestał Pani ufać.

Małżeństwo w zasadzie jest oparte na zaufaniu. Ufać to znaczy polegać na kimś, być przekonanym, że druga osoba mnie nie skrzywdzi. Pytanie czy Pani pisanie z kolegą krzywdziło Pani męża? Czy działała Pani przeciwko niemu?

Jeśli mówimy o wybaczeniu to pojawia się z drugiej strony poczucie winy (jeśli była wina) lub opór/bunt - jeśli tej winy nie było. Możliwe, że Pani uczucia i zachowanie wynika z takiego mechanizmu.

Nie wiem jak Państwo definiujecie małżeństwo - czy jest to związek w którym wiecie o sobie wszystko i wszystko robicie razem czy też zostawiacie sobie przestrzeń na własne sprawy. Zaufanie to przekonanie, że możemy robić rzeczy osobno, mieć własnych znajomych, ale jesteśmy razem i nie skrzywdzimy się nawzajem.

Dobrze by było gdyby Pani obiektywnie przyjrzała się swojemu związkowi, zastanowiła jak by Pani chciała aby on wyglądał, porozmawiała z mężem. Możecie Państwo podjąć terapię małżeńską aby w przyjaznej, otwartej atmosferze porozmawiać o nurtujących Was trudnościach oraz o tym jak chcielibyście funkcjonować w relacji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.